Kuri pasaulio šalis labiausiai palaiko santuokos lygybę?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kuri pasaulio šalis labiausiai palaiko santuokos lygybę?

Št, 12/02/2023 - 11:15
Kategorija:
0 komentarų

Remiantis nauja Pew tyrimų centro analize, parama santuokų lygybei labai skiriasi visame pasaulyje, taip pat Europoje. Tyrėjai atskleidė ir kokie žmonės yra didžiausi šio klausimo rėmėjai.

Per pastaruosius dvejus metus „Pew“ atliko tyrimus 32 šalyse. Apklausos atskleidė, kad vienodas santuokas visiems žmonėms labiausiai remia švedai (92 proc.), nedaug atsilieka ir Nyderlandų gyventojai (89 proc.), ispanai (87 proc.), prancūzai (82 proc.), vokiečiai (80 proc.), britai (74 proc.). Visos šios šalys jau yra įteisinusios tos pačios lyties asmenų santuokas.

Italija yra ta šalis, kurioje santuokos lygybės idėja yra labai palaikoma – 73 proc. respondentų tam pritaria, tačiau ji dar nėra įteisinta.

Pakankamai mažai visuomenės paramos santuokos lygybei stebima Graikijoje – 48 proc., Lenkijoje – 41 proc. ir žinoma Vengrijoje – 31 proc.

Šiaurės Amerikoje 79 proc. kanadiečių pasisako už tos pačios lyties asmenų santuokas, tokios pat nuomonės 63 proc. Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojų.

Dviejose apklaustose Pietų Amerikos šalyse santuokų lygybei pritarė 67 procentai Argentinos žmonių ir 53 procentai brazilų. Abi šalys jau įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas.

Apklausos Azijos ir Ramiojo vandenyno regione parodė, kad 75 procentai australų pritaria santuokos lygybei. Daugiau nei pusė apklaustųjų palaikymą reiškė ir Japonijoje, Vietname, Honkonge, Kambodžoje ir Indijoje. Mažiausia parama stebėta Indonezijoje – tik 5 proc.

Tik 38 procentai Pietų Afrikos gyventojų reiškė paramą tos pačios lyties asmenų santuokoms, panašūs rezultatai fiksuoti Izraelyje. Tik 9 procentai Kenijos ir 2 procentai Nigerija gyventojų remia santuokos lygybę.

1

Tyrimas atskleidė, kad įtakos santuokų lygybės palaikymui turi politinės pažiūros. Rėmėjų daugiau liberalų gretose ir mažiau konservatorių. 21 šalyje jaunesni nei 35 metų suaugusieji dažniau nei vyresnieji pritarė LGBTQ+ leidimui tuoktis. 19-oje šalių moterys dažniau nei vyrai reiškė paramą lygybei.

Įtakos turi ir išsilavinimas. 22 šalyse aukštesnį išsilavinimą turintys žmonės daug dažniau pasisakė už lygiateisiškumo įteisinimą šioje srityje.

Parama teisėtoms tos pačios lyties asmenų santuokoms yra mažesnė tose vietose, kur daugiau žmonių sako, kad religija yra šiek tiek arba labai svarbi jų gyvenime. Palaikymas didėja ten, kur religija nėra tokia svarbi.

1