lygiateisiškumas

LGBT+ vaiko teta: pasmerktos tos visuomenės, kuriose vieni išsikelia aukščiau kitų

"Karantino metu sužinojau, kad mano sūnėnas priklauso LGBTQ+ bendruomenei. Mano mamai buvo šokas, verkė, jai tai atrodė pasaulio pabaiga. Gal tokia jos reakcija buvo dėl to, kad anksčiau nepažinojo tokių žmonių, nebuvo asmeniškai niekada susidūrusi. Mano aplinkoje buvo tokių žmonių ir man žinia apie sūnėną buvo tokia natūrali. Labai gaila, kad tuo metu negalėjau jo apkabinti ir pasakyti, kad viskas gerai, kad palaikau ir besąlygiškai myliu. Tik žinutėmis susirašinėjome, bet tai ne tas pats", - apie skirtingas jos šeimos narių reakcijas kalba Lina.

Daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų reiškia palaikymą partnerystės įstatymui

Seimo nariams adresuotame laiške daugiau nei 250 mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų sako, kad pagarba visų Lietuvos piliečių žmogaus teisėms –  valstybės saugumo dalis, skelbia manoteises.lt. 

A. Valinskas apie LGBT: padarysiu viską, kad jie galėtų gyventi kaip mes

„Nesu homofobas, kategoriškai prieš. Politikoje yra pasakymas: „Aš nesutinku su jumis, bet padarysiu viską, kad galėtumėte išsakyti savo nuomonę“. Noriu pasakyti, kad aš negyvenu taip, kaip jūs, bet aš neleisiu kitiems žeminti jūsų, nes jūs mylite. Galiu paneigti kategoriškai, aš nesu homofobas ir padarysiu viską, kad jie (LGBT – aut. past.) galėtų gyventi kaip mes ir laisvai mylėti“, – šypsojosi laidos svečias.

Pokalbio pabaigoje A. Valinskas davė patarimą, kuriuo siūlė vadovautis visiems žmonėms, norintiems laimingai gyventi.

Tomas Daugirdas. Apie lyčiai jautrios kalbos gaires

Gairės siūlo, kad į tai, kas laikoma lietuvių kalbos norma, galėtų būti įtraukti nauji dalykai, galintys atsirasti iš visuomenės pokyčio. Jos liečia ne visą kalbą, o kreipinius ir žmonių įvardijimus darbinėje viešoje aplinkoje. Pavyzdžiui, galima kreiptis „mielos studentės, mieli studentai“. Tokia kalba „veikia kalbinio elgesio ir etiketo srityje, kuri nuolat kinta drauge su visuomene ir turi daug variantų“. Gairės pabrėžia, kad taip nesikėsinama į kalbos gramatiką.

Gegužės 15 d. - Vilniaus Katedros aikštė - "Visos šeimos svarbios"

"Gegužės 15 d. yra Tarptautinė šeimos diena. 2021 m. per Lietuvą nuvilnijo Didysis šeimos gynimo maršas, kurio metu buvo ginama samprata, kad šeimą gali sudaryti tėtis, mama ir vaikai, kaip vienintelė teisinga ir galima šeimos vardo. Tačiau tikrovė yra visai kita. Gausybė porų yra išsiskyrusios, daugybė – susituokę iš naujo ir ne po vieną kartą. Daug vaikų auga šeimose, kur vienas tėvų nėra jų biologinis tėtis ar mama. Vienišos mamos, vieniši tėčiai, seneliai, auginantys anūkus, bevaikės poros – tai šiandienos realybė ir tikrovė.

Erica Jennings: su laisve ir demokratija ateina ir atsakomybė

Šį penktadienį vienas ryškiausių sostinės naktinių klubų „Soho“ ketina švęsti penkiolikos metų jubiliejų. Ta proga į populiariausią Lietuvoje LGBT klubą sugrįžta ir kultinis NO DJ's ir Erica Jennings duetas, kurio dėka daugybė atlikėjų ir grupių hitai kovo 25 dieną scenoje persipins nenuspėjamomis melodijų gijomis. Dar iki koncerto kalbamės su šio dueto vokaliste Erika.

Rasos Račienės klausimas Seimo nariams: Ar Jūs (mes) kuriame laimingą valstybę?

Vakar vakare viešą laišką Seimo nariams Facebook paskelbusi moteris klausia kodėl LGBTQ+ žmonėms Lietuvoje nėra vietos: "Tačiau taip pat norėčiau paklausti, kaip, Jūsų nuomone, gali jaustis žmogus, gyvenantis, besimokantis, dirbantis, kuriantis Lietuvoje, kai iš aukščiausių valdžios tribūnų nuolatos girdi, kad jis yra grėsmė ir propoganda? Kad nuo pat tos minutės, kai supratęs apie savo tapatybę, supranta ir tai, kad jo namuose, jo valstybėje jam kol kas vietos nėra. Nėra vietos būti laimingu. Nes reikia kažko sulaukti".

Simonas Bartulis: Lietuvoje žmonės nesijaučia saugiai ir ta baimė yra visiškai pagrįsta

„Aš turėjau sau taisyklę, kad aš pasakysiu savo tėvams apie savo seksualinę orientaciją tada, kai aš galėsiu apsakyti jiems, kad turiu ganėtinai rimtus santykius. Po poros mėnesių kai susitikau su savo vaikinu ir pradėjom draugauti aš jiems parašiau ganėtinai ilgą laišką“, - savo istorija dalinasi Singapūre su draugu jau tris metus gyvenantis Simonas Bartulis.