lygiateisiškumas

Į prezidentus keliamas D. Žalimas: visi vienodai turi teisę į tą pačią šeimyninę laimę

Laisvės partijos kandidatas į prezidentus LRT „Dienos temoje“ išreiškė paramą visoms šeimoms, nepriklausomai kas jas sudaro, taigi ir LGBTQ+ žmonės. Jis sukritikavo Gitaną Nausėdą, kuris savo veikloje neretai pamina Konstituciją, o pasitarti šeimos klausimais kviečiasi bažnyčios atstovus.

Teismas netenkino prašymo registruoti tos pačios lyties asmenų santuoką

Penktadienį Vilniaus apylinkės teismas nusprendė netenkinti ilgus metus kartu gyvenančios tos pačios lyties asmenų poros prašymo įpareigoti Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigą įregistruoti pareiškėjų santuoką, o jų sudarytą vedybų sutartį įregistruoti Vedybų sutarčių registre. Pora neslepia nusivylimo ir sako, kad kova tik prasideda.

„The 1975“ vokalistas pripažino klydęs dėl koncerto Malaizijoje ir pabučiavo vyrą (video)

„The 1975's“ vokalistas Matty Healy su grupe koncertavo festivalyje „Good Vibes“ Malaizijoje, kur homoseksualūs santykiai yra neteisėti ir už juos baudžiama iki 20 metų kalėjimo. Būdamas ant scenos atlikėjas prisipažino klydęs atvykdamas į tokią šalį ir pabučiavo vyrą.

Trumpas interviu su gėjų pora sulaukė milijonų peržiūrų (video)

Socialiniuose tinkluose paskelbtas trumpas interviu su Niujorko gatvėje sutikta vyresnio amžiaus gėjų pora. Jis sulaukė milžiniško kiekio peržiūrų ir komentarų. Žmonės buvo sužavėti poros santykių tvarumu ir meile vienas kitam.

Santuoką per teismą Lietuvoje siekianti užregistruoti pora: visi žmonės turi turėti vienodas sąlygas (video)

Prieš kurį laiką buvo paskelbta apie tris poras, kurios kreipėsi į teismą siekdamos įteisinti savo santykius Lietuvoje. Poras ginantis advokatas Aivaras Žilvinskas sako besitikintis, kad teisminiu keliu savo teises ims ginti ir daugiau porų. O štai teisminiu keliu santuokos užregistravimo siekianti pora pažymi, kad tikisi praminti kelius ir užtikrinti visiems vienodas teises.

"Vilnius Pride" organizatoriai: tai kova dėl lygybės visiems LGBTQ+ žmonėms

Jau netrukus, liepos 1 d. Vilniuje vyks LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių protestas - eitynės. Kodėl Lietuvoje vis dar reikia protestuoti? Kuo eitynės yra svarbios kiekvienam piliečiui? Kodėl būtina dalyvauti renginyje? - į šiuos ir kitus klausimus GayLine.LT redakcijai atsako renginio organizatoriai.