lgbt

Europos Komisija: pasirinkite meilę, o ne neapykantą

“Diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės mūsų visuomenėje neturėtų būti vietos. Tačiau daugeliui europiečių diskriminacija vis dar yra realybė”, - konstatuoja Europos Komisija. - “Prisijunkite prie mūsų ir pasirinkite meilę, o ne neapykantą”.

“Turime padaryti Europą saugesne ir labiau įtraukia vieta, kur visi galime laisvai reikštis ir išnaudoti visą savo potencialą be išankstinių nuostatų ir apribojimų”, - rašoma kitoje Komisijos žinutėje.

Šios dienos proga Europos Komisija adaptavo ir savo logotipą.

20 ambasadorių Lietuvoje: kiekvienas žmogus turi teisę į orumą nepriklausomai ką myli

"Reiškiame paramą Lietuvos LGBTIQ+ bendruomenės nariams, nes jie siekia įtraukties ir pripažinimo, kad šeima turi daugelį įvairių formų. Tvirtai laikomės demokratinių vertybių, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orumą ir lygybę, nepriklausomai nuo to, kas jis yra, kur gyvena ir ką myli", - rašoma pareiškime.

Diplomatinių atstovybių Lietuvoje nuomone, LGBTQ+ yra vieni iš didžiausią spaudimą, nepagarbą patiriantys asmenys.

I. Šimonytė apie partnerystės įstatymą: jausmas nemalonus, nes sprendimų nepavyksta priimti

„Visą laiką laikiausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi teisę pats nuspręsti, kas jam yra šeima, bes visų politikų bandymai apibrėžti, kas yra meilė, grožis, netgi, kas yra teisingumas, yra pasmerktas nesekmei“, – renginyje sakė I. Šimonytė. - „Tas jausmas nemalonus, nes šalyje, kur tiek parlamento, tiek Vyriausybės vadovė palaiko sprendimus dėl pertnerystės įteisinimo, vis dėlto tų sprendimų nepavyksta priimti. Vadinasi, dar kažko esu nepadariusi. Kažko esame nepadarę ir mes visi“, – tęsė premjerė.

LGBT+ vaiko teta: pasmerktos tos visuomenės, kuriose vieni išsikelia aukščiau kitų

"Karantino metu sužinojau, kad mano sūnėnas priklauso LGBTQ+ bendruomenei. Mano mamai buvo šokas, verkė, jai tai atrodė pasaulio pabaiga. Gal tokia jos reakcija buvo dėl to, kad anksčiau nepažinojo tokių žmonių, nebuvo asmeniškai niekada susidūrusi. Mano aplinkoje buvo tokių žmonių ir man žinia apie sūnėną buvo tokia natūrali. Labai gaila, kad tuo metu negalėjau jo apkabinti ir pasakyti, kad viskas gerai, kad palaikau ir besąlygiškai myliu. Tik žinutėmis susirašinėjome, bet tai ne tas pats", - apie skirtingas jos šeimos narių reakcijas kalba Lina.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge.

A. Maldeikienė pareiškė, kad R. Karbauskio brolis ir žmona homoseksualūs

Partnerystės įstatymas kelia audras. Prieštaringai vertinamo leidinys paskelbė R. Karbauskio straipsnį, kuriame jis aktyviai kritikavo valdančiuosius dėl partnerystės įstatymo. Po publikacija Facebooke savo komentarą parašė ir Europos Parlamento narė A. Maldeikienė, praneša Alfa.

Briuselyje startavo #ShareTheColor kampanija. Lietuvoje tai būtų bomba (video)

Equal.brussels komanda, kuri įgyvendina lygių galimybių valstybės sekretoriaus politiką Briuselio sostinės regione, startavo su nauja viešinimo kampanija. Jos tikslas - paskatinti Briuselio gyventojus tapti LGBTQIA+ žmonių sąjungininkais.

Popiežius žinia LGBT žmonėms: Dievas neišsižada savo vaikų. Selektyvi bažnyčia yra sekta

„Outreach" organizacija klausė popiežiaus ką "LGBT žmonės turėtų žinoti apie Dievą?". Popiežius Pranciškus atsakė: 

Dievas yra Tėvas ir neišsižada nė vieno iš savo vaikų. Dievo stilius yra artumas, gailestingumas ir švelnumas. Šiame kelyje jūs rasite Dievą.

Organizacija taip pat klausė ką jis pasakytų katalikų kunigui, kuris priklauso LGBT bendruomenei ir patyrė Bažnyčios atstūmimą.