santuoka

PAMATYK. Indijos LGBTQ+ bendruomenė reikalavo lygiateisiškumo (foto, video)

Daugiau nei 2000 Indijos LGBTQ+ bendruomenės narių ir juos palaikančių žmonių savaitgalį žygiavo Naujojo Delio eitynėse bei ragino pagaliau užtikrinti santuokos lygybę. Renginys surengtas praėjus kelioms savaitėms po to, kai Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą panaikinti ribojimus tos pačios lyties asmenims tuoktis.

Anglijos bažnyčia laimins tos pačios lyties asmenų santuokas. Rengiamos specialios pamaldos

Generalini Sinodas pritarė surengti pamaldas, kuriose būtų laiminamos tos pačios lyties asmenų santuokos. Pamaldos bus savotiškas išbandymas kaip viskas veikia. Žadama tai padaryti per kelias artimiausias savaites.

Taivane prie LGBTQ+ eitynių prisijungė ir lyderis prezidento rinkimuose (foto, video)

Apie 180 000 žmonių minia šeštadienį žygiavo Taipėjaus audringoje ir triukšmingoje LGBTQ+ lygybės ir įvairovės šventėje. Jose dalyvavo ir dabartinis viceprezidentas Lai Ching-te, kuris sausį tikisi tapti prezidentu.

Indijos Aukščiausiasis Teismas neįteisino tos pačios lyties asmenų santuokų

Indijos Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Šalies aukščiausiojo teismo penkių teisėjų kolegija dėl šio sprendimo nesutarė ir surašė net keturis atskirus sprendimus. Galiausiai teisėjai nurodė, kad santuokų įteisinimą turėtų atlikti įstatymų leidėjai, o ne teismai. Teisėjų kolegija taip pat pabrėžė, kad LGBTQ+ bendruomenė neturėtų būti diskriminuojama.

Popiežius Pranciškus užsimena apie palankumą laiminant tos pačios lyties asmenų sąjungas

Popiežius Pranciškus teigia esantis atviras tos pačios lyties asmenų santykių palaiminimui Romos katalikų bažnyčioje, su tam tikromis išlygomis. Jis teigia, kad tokie palaiminimai negali tapti kasdienybe ir jie neturėtų būti laikomi lygiaverčiais santuokai. Atsakydamas į penkių kardinolų klausimus, popiežius taip pat pasiūlė galimybę atverti kunigystę moterims.

Teatre „susituokė“ Lenkijos politikai. Kviečia užtikrinti santuokos lygybę

Lenkijos politikas, Europos Parlamento narys Robert Biedroń su savo partneriu, advokatu, taip pat aktyviu politiku Krzysztof Śmiszek dalyvavo spektaklyje „Spartakas: meilė choleros laikais“. Kiekvienas pasirodymas baigiasi skirtingos LGBTQ+ poros „vestuvėmis“, o ceremonijai vadovauja aktorė. Pora pasinaudojo galimybe simboliškai sumainyti žiedus pasirodymo metu.

Graikijos kairiųjų partijai vadovaus homoseksualus Stefanos Kasselakis (foto)

Stefanos Kasselakis išrinktas vadovauti didžiausiai Graikijos opozicinei partijai ir tapo pirmuoju gėjumi pasiekusiu tokią poziciją šalies istorijoje. Jis pasiruošęs vesti partiją į rinkimus ir tapti Graikijos ministru pirmininku.