santuoka

Per anksti džiaugtis: Latvijoje partnerystės įstatymas juda į priekį, bet iššūkių dar daug

Įstatymo projektas - dėl Konstitucinio teismo sprendimo

Latvijos parlamentas per pirmąjį svarstymą pritarė Civilinės sąjungos įstatymui, kuris leistų santykius registruoti ir tos pačios lyties poroms. Šis įstatymo projektas gimė dėl  2020 metų lapkričio mėnesio Konstitucinio Teismo sprendimo, kuris įpareigojo Teisingumo ministeriją sukurti reguliavimą, kuris apsaugotų visas šeimas šalyje, taip pat ir tas, kurias sukuria tos pačios lyties poros.

Britanijos teismas: lyties asmenų santuokos Bermuduose ir Kaimanų salose neteisėtos

LGBTQ+ teisių gynėjai Kaimanų salose ir Bermuduose pirmadienį liko apstulbę kai aukščiausias apeliacinis teismas Londone pritarė Bermudų ir Kaimanų salų vyriausybės sprendimui dėl tos pačios lyties asmenų santuokų nepripažinimo, praneša Advocate.

Taivano LGBTQ aktyvistai Valentino dienos proga protestavo prieš santuokų įstatymą

Taivane LGBTQ aktyvistai pirmadienį nepaisydami liūties Valentino dienos proga protestavo prieš saloje galiojančią tos pačios lyties asmenų santuokų įstatymą, dėl kurio, pasak kritikų, pilnai nepripažįstamos daugelis tarptautinių porų.

Gimtadienio vakarėlis baigėsi skyrybomis: žmona suprato, kad jaučia jausmus merginai

Žmona ir dviejų vaikų mama Theresa Rose surengė savo vyrui gimtadienio vakarėlį, tačiau prisipažįsta, kad tai privertė ją suprasti, kad yra lesbietė ir ši šventė baigėsi poros skyrybomis. 36 metų Theresa Rose iš Portlando, Oregono valstijos, kuri mieliau vadinasi savo antruoju vardu Rose, sakė, kad visada buvo nelaiminga savo santuokoje, tačiau negalėjo suprasti, kodėl.

Mindaugas apie skausmingas skyrybas su vokiečiu: „Paaiškėjo, kad viskas buvo grįsta melu“

Vokietijoje gyvenantis gėjus Mindaugas Grudzinskas-Gocht (36 m.) sausio pabaigoje lankėsi Lietuvoje kartu su savo sužadėtiniu Michaelu (56 m.) ir čia atšventė savo gimtadienį, rašo Lrytas. Tačiau dar neišblėsusios Mindaugo nuoskaudos dėl 2020 m. vasarą įvykusių skyrybų su verslininku Wolfgangu, kurių priežastis jis pagaliau gali atvirai išdėstyti – kol vyko teismo procesas, to daryti negalėjo.

Čilės parlamentas įstatymu įteisino tos pačios lyties santuokas

Čilės kongresas antradienį pritarė ilgai lauktam įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų santuokas, ir taip prisijungė prie vos keleto panašius įstatymus turinčių Lotynų Amerikos šalių, kuriose gyventojų daugumą sudaro katalikai.

M. Segal: LGBT žmonėms neturi būti uždrausta patirti tai, kas man buvo pati laimingiausia diena gyvenime

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis žurnalistas, LGBTQ+ aktyvistas Mark Allan Segal teigia, kad santuokos diena jam buvo pati laimingiausia diena jo gyvenime. GayLine.lt redakcijai jis pabrėžė, kad nėra nei vienos šalies, kurioje būtų galima įrodyti, jog gėjų santuokos sugriovė tradicinių šeimų gyvenimus.