Nesulaukę valstybės žadėtos apsaugos LGBTQ+ emigruoja gyventi į užsienį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nesulaukę valstybės žadėtos apsaugos LGBTQ+ emigruoja gyventi į užsienį

Pir, 10/10/2022 - 12:10
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvoje sūnų auginusios Gintarė ir Julija jau džiaugiasi Ispanijos saule. Ir ne atostogų jos išvyko. Pavargusios laukti jų šeimą apsaugančių įstatymų, dėl visuomenėje tvyrančios homofobijos šeima emigravo, praneša LRT.

Julija ir Gintarė prieš kelerius metus susituokė Danijoje. Sūnaus sutuoktinės susilaukė pasinaudojusios pagalbiniu apvaisinimu. Jis atliktas Latvijoje. Sūnui yra biologinis Julijos vaikas, tačiau pagal dabartinius įstatymus Gintarė neturi jokių teisių šioje šeimoje.

„Neaišku, kas nutiktų, jei aš mirčiau. Tuomet vaikas liktų sistemoje arba patektų į globos namus, į globėjų ratą, nors tai yra visiška nesąmonė“, – pažymi Julija.

Tiesa ir dabartinių valdančiųjų planai priimti civilinės sąjungos įstatymą merginų nedžiugina, nes jis neužtikrins tikros apsaugos.

„Man, kaip žmogui, tai yra labiau pažeminantis dalykas nei suteikiantis orumą, (...) didesnis spjūvis į veidą nei kokia nors nauda. (...) Aš įžvelgiu didžiulę grėsmę, kad tai gali suteikti tokį impulsą, neva kažką turite, o jums vis dar maža, vis dar rėkiate. Sudaryti verslo sąjungą gali be jokios partnerystės“, - sako Julija.

Gintarė sako, kad tikrus pokyčius visuomenėje galėtų užtikrinti LGBTQ+ žmonių atvirumas ir atsikleidimas. „Esame ne kartą girdėjusios atsiprašymų, kad anksčiau žmonės turėjo nusistatymų, tačiau, pabendravus kelias valandas, to nebeliko“, – sako Gintarė.

Tiesa, merginos pripažįsta, kad dabartinė atmosfera neskatina atsiskleisti – priešingai, nemažai žmonių bijo tai daryti dėl neigiamo visuomenės požiūrio.

Ispanijoje šeima teigia gyvenanti gerokai ramiau.