sveikata

Žmonių diskriminacijos darbe pasekmės visuomenei – prarandami milijardai

Tik įtraukioję ir pagarba grįstoje darbovietėje įmanoma užtikrinti, kad darbuotojai jaustųsi saugūs bei vertinami. Tai neabejotinai prisideda prie darbo kokybės ir rezultatų. Tačiau realybėje apstu pavyzdžių, kai žmonės nuolatos patiria stresą ir dėl to susiduria su sveikatos problemomis. Pasaulio sveikatos organizacija praneša, kad kasmet dėl depresijos ir nerimo darbuotojai nedirba 12 mlrd. darbo dienų, o tai pasaulio ekonomikai kainuoja šiek tiek mažiau nei 1 trilijonas eurų.

LGBTQ+ asmenų sveikatos situacija Lietuvoje: vis dar patiriame galybę iššūkių

Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama LGBTQ+ asmenų sveikatos problemoms ir iššūkiams, su kuriais jie susiduria sveikatos priežiūros sistemoje, pavyzdžiui, 2022 m. Lietuvoje patvirtinta lyties tapatumo sutrikimo diagnozavimo ir gydymo tvarka. Naujausi tarptautiniai ir nacionaliniai tyrimai atskleidžia, kad nepaisant tam tikros pažangos, LGBTQ+ asmenys Lietuvoje vis dar patiria reikšmingus sveikatos iššūkius ir susiduria su įvairiomis kliūtimis, siekdami gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Lietuvos, kaip ir daugelio kitų regiono šalių, sveikatos politika LGBTQ+ asmenų atžvilgiu dažnai būna fragmentiška, stokojanti sisteminio požiūrio ir koordinuotų skirtingų institucijų veiksmų.

Kaip taisyklingai užtikrinti kasdieninę penio higieną?

Tinkama intymi higiena yra neatsiejama sveikatos ir komforto dalis. Nepaisant to, jog apie šią temą kartais vis dar kalbama nedrąsiai, žinios apie teisingą penio higieną yra būtinos kiekvienam vyrui. Reguliarus ir taisyklingas priežiūros ritualas ne tik užtikrina švarą, bet ir padeda išvengti nemalonių sveikatos problemų, tokių kaip infekcijos, dirginimas ar nemalonus kvapas.

Gėjų diskusijos: kas atsakingas už apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų – užsikrėtęs asmuo ar partneris?

Šią temą mus inspiravo viena privati diskusija su asmeniu, kuris žino esantis užsikrėtęs lytiškai plintančia liga, bet vis tiek turi santykius su atsitiktiniais partneriais. Minėtas homoseksualus žmogus argumentavo, kad tai kitų žmonių atsakomybė saugotis, o jis savo pareigą atlieka gydydamasi. GayLine.LT nusprendė apžvelgti abiejų pusių argumentus.

Kodėl prezervatyvų naudojimas tarp gėjų praranda populiarumą?

Per pastaruosius dešimtmečius prezervatyvai buvo laikomi pagrindine apsaugos priemone siekiant išvengti lytiškai plintančių ligų. Tačiau pastaraisiais metais pastebima, kad vyrų turinčių lytinių santykių su vyrais gretose prezervatyvų naudojimas praranda populiarumą. GayLine.LT redakcija bando atsakyti kodėl tai vyksta.

Urologas apie lietuvių priemones stiprinti potenciją: naudoja miltelius, net leidosi „makrofleksą“

Urologas Martynas Stanionis teigia, kad vietoj konsultacijos su gydytoju ir veiksmingų būdų erekcijai gerinti, dalis lietuvių renkasi alternatyvius metodus. Kai kurie jų lemia net neįgalumą.

Lietuvoje dirbantis urologas apie prostatos patikrą: vyras kaltino pavertus gėjumi

Vilniaus Centro poliklinikoje dirbantis gydytojas urologas teigia, kad dalis vyrų iki šiol nedrįsta kreiptis pagalbos. Kas dešimtas iš pacientų atsisako tikrintis prostatą, o kai kurie vyrai nežino kas yra tinkama higiena.

Martynas Norbutas. Kiek Lietuvos politikams kainuoja vaiko gyvybė?

Po kiekvienų rinkimų politinės partijos ir žiniasklaida skaičiuoja, kiek viena ar kita politinė jėga išleido pinigų, kad į Seimą patektų jų atstovai. Tačiau niekas nevertina, kokį poveikį daro jų politiniai pareiškimai, ypač skleidžiant neapykantą ar net pastūmėjant vaikus savižudybės link.