P. Gražulis siekia uždrausti žiniasklaidai kalbėti apie LGBTQ+ šeimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

P. Gražulis siekia uždrausti žiniasklaidai kalbėti apie LGBTQ+ šeimas

Ket, 12/14/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą prašydamas ištirti ar žiniasklaidos pranešimai apie B. Sabatauskaitės ir J. Juškaitės šeimos pagausėjimą nepažeidė nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Išplatintame pranešime spaudai nurodoma, kad P. Gražulis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorę  Gražiną Ramanauskaitę ir nurodė būtinybę ištirti įvairius pranešimus žiniasklaidoje apie tai, kad „dvi lesbietės“ „laukia šeimos pagausėjimo“.

„Šioje žinutėje rašoma apie lesbiečių porą, įvardijant ją šeima. Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo 4 straipsnio 16 dalis draudžia platinti viešą informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“, - teigiama rašte.

Seimo narys prašo inspektorės atlikti tokių pranešimų vertinimą ir priimti sprendimą.

Prieš kurį laiką Teisingumo ministerija siekė panaikinti P. Gražulio minimą nuostatą nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatyme. Deja, Seime pasiūlymas nesulaukė palaikymo.

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurios turi tokią nuostatą įtvirtinusi įstatymais. tą padariusios yra Rusija ir Vengrija. Neseniai 2562 žmonės kreipėsi į Seimą ragindami kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Nepilnamečių įstatymo 4 str., 2 d., 16 punkto atitikimo Lietuvos Konstitucijai.