homofobija

Policija panaudojo jėgą. Turkijos universitete LGBTQ+ eitynės baigėsi suėmimais (video)

Boğaziçi universitete vykusios LGBTQ+ eitynės buvo nutrauktos nutraukė, o riaušių policija suėmė dešimtis studentų, praneša PinkNews. LGBTQ+ žmonės Turkijoje patiria vis didesnį persekiojimą.

Biržiečiui nepavyko sušvelninti bausmės už homoseksualių asmenų niekinima

2019 m. birželį po įkeltu vaizdo įrašu vyras parašė komentarą: „Galetu valdzia isleist istatima naikinti juos, bet kur tau, patis valdzioje tokie“.

Biržų teisėjai 2022 m. vasarį Vytautą J. pripažino kaltu tik dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Vyrui paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, kurią jis turi atlikti namuose. Palikti namus leista tik tokiu atveju, jei tai susiję su darbu. Tokia švelni bausmė buvo paskirta, nes jis buvo išteisintas dėl raginimo fiziškai smurtauti ar susidoroti su homoseksualiais žmonėmis.

LGBTQ+ palaikanti apranga suskaldė „Paris Saint-Germain" komandą

Prancūzijos žiniasklaida teigia, kad šalies čempionų titulą susigrąžinusio „Paris Saint-Germain“ klubo atstovas Idrissa Gana Gueye praleido paskutines rungtynes su „Montpellier“ vien dėlto, kad jam nebuvo priimtina rungtynes žaidusių žaidėjų apranga.

Europos Komisija: pasirinkite meilę, o ne neapykantą

“Diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės mūsų visuomenėje neturėtų būti vietos. Tačiau daugeliui europiečių diskriminacija vis dar yra realybė”, - konstatuoja Europos Komisija. - “Prisijunkite prie mūsų ir pasirinkite meilę, o ne neapykantą”.

“Turime padaryti Europą saugesne ir labiau įtraukia vieta, kur visi galime laisvai reikštis ir išnaudoti visą savo potencialą be išankstinių nuostatų ir apribojimų”, - rašoma kitoje Komisijos žinutėje.

Šios dienos proga Europos Komisija adaptavo ir savo logotipą.

20 ambasadorių Lietuvoje: kiekvienas žmogus turi teisę į orumą nepriklausomai ką myli

Šiandien minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną 20 diplomatinių atstovybių Lietuvoje išplatino pareiškimą, kurią reikia palaikymą LGBTQ+ bendruomenei ir sako, kad ji yra viena iš didžiausias represijas patirianti žmonių grupė. Laišką pasirašė Naujosios Zelandijos, Prancūzijos, Suomijos, Nyderlandų Karalystės ambasadorė, Jungtinės Karalystės, Italijos, Islandijos, Danijos, Švedijos, Ispanijos, Kanados, Australijos, Belgijos Karalystės, Vokietijos, Norvegijos, Liuksemburgo, Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Austrijos ambasadoriai.

GayLine.LT: lygiateisiškumas vis dar Lietuvoje yra tamsi naktis

Nepaisant pastaraisiais metais įsižiebusių kelių žvaigždžių, kurios teikia viltis - LGBTQ+ žmonėms tai nepalengvina gyvenimo. Kasdienybėje mes iki šiol kovojame su demonais, kurie dar labiau šėlsta - kai politinėje erdvėje, kartais ir dirbtinai, įplieskiamos diskusijos apie tai, apie ką jau šimtą kartų diskutuota. Tai nereiškia, kad diskusijų nereikia, bet kiek galima diskutuoti apie teisę būti lygiateisiu savo valstybės akyse? Ar tokia diskusija iš viso yra įmanoma save demokratiškoje vadinančioje šalyje?

Ko verti Kataro pažadai? Trys FIFA patvirtinti viešbučiai Katare atsisakė priimti homoseksualius lankytojus

LGBTQ+ bendruomenė neslėpė susirūpinimo, kai FIFA nusprendė paskirti pasaulio futbolo čempionato organizavimo teises Kataruim rašo sportas.lt. Ypač žinant homofobines valdžios nuotaikas ir veiksmus tiesiogiai nukreiptus prieš LGBTQ+ asmenis. Neseniai Kataro atstovai teigė atimsiantys vaivorykštės vėliavas iš sirgalių dėl jų paties saugumo, o švedų ir norvegų žurnalistų atliktas eksperimentas įrodo, kad net pažadai dėl LGBTQ+ žmonių apgyvendinimo nebus ištesėti.

Po 34 metų pasivijęs teisingumas - už gėjaus nužudymą 12 metų kalėjimo

Australijos teismas nuteisė vyrą kalėti 12 metų už 1988 metais įvykdytą JAV matematiko Scott Johnson nužudymą, praneša Metroweekly. 1988 metų gruodį nuogos aukos kūnas buvo aptiktas tarp uolų. Iš šios vietos atsiveria vaizdas į paplūdimį Sidnėjaus priemiestyje. Jo drabužiai buvo rasti tvarkingai sulankstyti uolos viršuje.