gydytojas

Prostatos vėžys nėra baubas - tik reikia laiku nustatyti

Prostatos vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuvoje. Mūsų šalyje kasmet šia liga suserga apie du su puse tūkstančio vyrų, rašo TV3. Deja, apie 500 iš jų liga baigiasi mirtimi. Vienintelis patikimas būdas neuždelsti ir pradėti laiku gydytis - nuolatinė profilaktika.

Kas yra analinė pienligė arba kandidozė?

Kandidozę, plačiau žinomą kaip pienligę, sukelia Candida grybelis. Ir jis auga ne tik makštyje. Analinė pienligė pasitaiko seksualiai aktyvių gėjų tarpe, kurių imunitetas nusilpęs, rašo hivplusmag. Nors dažnai lengvai gydoma nereceptiniais vaistais, negydoma infekcija gali sukelti rimtesnių sveikatos sutrikimų.

Gydytojas: 30-ies neturintis vyras ėmė prastai matyti viena akimi, pasirodo - sifilis

Nors vis garsiau kalbama apie seksualinį gyvenimą ir intymumą, lytiškai plintančios ligos tebėra neliečiama tema. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas dermatovenerologas Algirdas Šumila sako, kad pasaulyje sergamumas vis dar didelis, todėl kalbėti apie tai ir, svarbiausia, tikrintis yra būtina, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Prostatos masažas: kada jis padeda, o kada – tik malonumo dalis

Pagrindinis medicininio prostatos masažo tikslas – nusunkti ir numelžti (jeigu nepatinka tokie tiesmukiški žodžiai galime naudoti „nudrenuoti“ ir „nutekinti“) skystį iš prostatos. Tai gali būti daroma (ir dažniausiai daroma) diagnostikos tikslais arba simptomų palengvinimo tikslais.