Ar seksas yra tvarių santykių garantas? Specialisto komentaras

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ar seksas yra tvarių santykių garantas? Specialisto komentaras

Ket, 04/14/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

„Santykiai be sekso yra pirmoji problema, su kuria labiausiai susiduria poros, perkopusios 40 metų amžiaus ribą, – sako Ianas Kerneris, mokslų daktaras, santuokos ir šeimos terapeutas. – "Taip yra todėl, kad mūsų seksualumas natūraliai vystosi atsižvelgiant į sveikatos, hormonų ir gyvenimo būdo pokyčius, kuriuos visi patiriame laikui bėgant.“

JAV atlikti tyrimai rodo, kad 12 procentų susituokusių porų per pastaruosius tris mėnesius nesimylėjo nė karto. Kitas atliktas tyrimas parodė, kad apie 20 procentų sutuoktinių nesimylėjo jau ištisus metus, rašoma prevention.com.

„Yra žmonių, kurie mylisi kartą per metus, per sukaktuves, ir juos tai tenkina“, – sako Justinas Lehmilleris, mokslų daktaras, sekso srities mokslininkas ir greitai pasirodysiančios knygos „Tell Me What You Want“ autorius.

Jis pastebi, kad visuomenėje vis dar gajus stereotipas, jog santykiai be sekso veda prie išsiskyrimo. Tačiau J. Lehmilleris pastebi, kad atlikti tyrimai rodo visiškai ką kitą. Abiejų partnerių noras mylėtis gali būti labai žemas ir tokiu atveju sekso nebūvimas neveikia pačių santykių kokybės.

Gydytojas pateikia ir dar vieną svarbų aspektą - santykių lyginimą. Neretai žmonės linkę lyginti savo seksualinį gyvenimą iki partnerio suradimo ir po to. Žmonėms atrodo, kad iki tvarių santykių jų seksualinis gyvenimas buvo įvairesnis ir labiau jaudinantis. Vis dėlto, tokie palyginimai niekur neveda. Reikėtų žiūrėti ne į seksualinių santykių dažnį, o vertinti jų kokybę. Nors ir retesnė sueitis gali būti ženkliai kokybiškesnė, nei daugybę atsitiktinių ir trumpų nuotykių.

Norintiems atgaivinti savo seksualinius santykius gydytojas pataria planuoti seksą. „Skamba neromantiškai, tačiau kai poros suplanuoja seksą, abu partneriai yra jam pasiruošę, – sako J.Lehmilleris. – Jie žino, kad tai įvyks. Taip jie anksčiau gali atsijungti nuo darbo ar kitokio streso, kad iki to laiko būtų pasiruošę.“

Kitas būdas - dalintis savo fantazijomis. Vien kalbėjimas apie seksą gali sužadinti abiejų partnerių aistrą. Be to, ne visas seksas turi baigtis sueitimi. Glamonės, švelnumas, apkabinimai - tai tik keli būdai, kaip galima sukurti puikią atmosferą pabūti dviese ir sustiprinti ryšį.