Gydytojas: seksualinės sveikatos problemos neišsispręs savaime

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gydytojas: seksualinės sveikatos problemos neišsispręs savaime

Št, 12/03/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Erekcijos sutrikimai nėra kažkas neįprasto. Tačiau nevertinant jų kritiškai ar susitaikius su esama sveikatos būkle ir nesikreipiant dėl gydymo, stipriai nukenčia gyvenimo kokybė, emocinė ir fizinė sveikata, rašoma pranešime spaudai.

„Kiekvienas iš mūsų turėjome, turime ar turėsime seksualinės sveikatos sutrikimų, tačiau gydytojas specialistas gali padėti sėkmingai išspręsti jus varginančias problemas. Svarbu, pajutus neraminančius simptomus ir esant bet kokioms dvejonėms, atvykti pasitikrinti ir laiku pradėti gydymą. Po vieno nepavykusio lytinio akto pas gydytoją skubėti nereikėtų, tačiau, jei tai kartojasi, nedelskite kreiptis pagalbos“, - sako medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojas urologas Tomas Gudauskas.

Norintiems kuo ilgiau džiaugtis puikia seksualine sveikata ir visaverčiu intymiu gyvenimu gydytojas urologas pataria laikytis Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijų. Aktyvų gyvenimo būdas, sveika mityba, žalingų įpročių atsisakymas, gera psichosocialinė būklė, o prireikus, savalaikė medicininė pagalba yra būtent tai, kas padeda užtikrinti puikią būklę.

Jei reikia gydytojo pagalbos, tai nereiškia, kad bus paskirtas medikamentinis gydymas.

„Vienu atveju užtenka atviro ir nuoširdaus pokalbio, išsklaidančio nerimą ar perdėtus lūkesčius. Paprastai jis veikia kaip psichoterapija, o po jo dažnai išgirstame: „o aš maniau, kad tai nėra normalu“. Dažnu atveju individualus arba abiems su partneriu taikomas psichoterapinis gydymas turi labai svarbią reikšmę seksualinių problemų sprendimui“, - sako gydytojas.

Tiesa, „Northway“ medicinos centro specialistas pažymi, kad dažniau gydyto prireikia vyresnio amžiaus vyrams.

„Vyresniems vyrams neretai prireikia ir medikamentinio gydymo, tačiau, ištobulinti naujos kartos vaistai, kitaip nei vartoti anksčiau, neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio ir prie jų nepriprantama“, - sako T. Gudauskas. - Kompleksiškai ištyrus vyresnio amžiaus vyrus, įvertinus gretutines ligas, vartojamus vaistus, galima skirti atitinkamą gydymą, galintį efektyviai pagerinti seksualinę sveikatą ir vyresniame amžiuje“.