Erekcija

Erekcijos sutrikimas gali signalizuoti ir kitas ligas

Pavieniai ar trumpą laiką nesitęsiantys erekcijos sutrikimai tikėtina patiriami dėl streso ar nuovargio. Tačiau jei tai užtrunka ilgiau nei 3 mėnesius vertėtų kreiptis į specialistus pagalbos, skelbia Delfi.  Medicinos diagnostikos ir gydymo centro urologas Arūnas Jaškevičius sako, kad erekcijos sutrikimai pasireiškia dažniau nuo 40 metų amžiaus. "Priežasčių, lemiančių šį sutrikimą, yra įvairių, tad kreipiantis į gydytoją svarbu identifikuoti, dėl ko kyla problema", - sako specialistas.

Erekcija priklauso ir nuo to ką valgote

Nesveikas maistas – vienas iš svarbiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių. Varpose esančios kraujagyslės tokios smulkios, kad būtent jos pirmiausiai sureaguoja į per didelį cholesterolio kiekį, nesveiką mitybą, per mažą judrumą, nesaikingą alkoholio vartojimą ir kitus žalingus įpročius. Sveika mityba – vienas iš būdų ilgiau džiaugtis gera erekcija. Tad ką gi valgyti, kad erekcijos funkcija kuo ilgiau išliktų stabili?

Erekcijos gerinimas namų sąlygomis: įmanoma?

Seksas yra labai svarbi, daug malonumo suteikianti gyvenimo dalis. Žinoma, tik tokiu atveju, kai seksas yra geras ir nekyla jokie erekcijos sutrikimai. Deja, dėl prastos mitybos, dažnai per menko fizinio aktyvumo ir net per dažnos masturbacijos žiūrint porno filmus – erekcijos sutrikimai yra gana dažnas XXI amžiaus žmogaus gyvenimo palydovas.

Po COVID sutriko erekcija? Mokslininkų pirminės išvados kelia nerimą

Majamio universiteto bandomajame tyrime, paskelbtame 2021 m. liepos mėn. „World Journal of Men's Health“, teigiama, kad jis „pirmasis parodė COVID-19 viruso buvimą varpoje, praėjus daug laiko“ nuo užsikrėtimo.  Tai rodo, kad plačiai paplitę ląstelių pažeidimai „gali prisidėti prie erekcijos disfunkcijos“.

Erekcijos sutrikimai kartais vadinami 21-ojo amžiaus rykšte

Erekcijos sutrikimai, erekcijos arba erektilinė disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos erekcijos, būtinos seksualiniam pasitenkinimui pasiekti. Paprastai tariant, erekcijos sutrikimai trukdo kokybiškam lytiniam gyvenimui ir gali priversti vyrą nepasitikėti savimi, bijoti lytinio suartėjimo.