8 peniui draugiški maisto produktai

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

8 peniui draugiški maisto produktai

Ket, 03/30/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Dieta, kurioje gausu vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų, turi įtakos jūsų seksualinei sveikatai ir gali sumažinti erekcijos disfunkcijos riziką. Apžvelgiame kelis maisto produktus, kurie turėtų padėti peniui atlikti savo darbą.

Vienas netikėtas būdas pagerinti savo seksualinę sveikatą yra dieta, rašo healthline.com. Maistas, kurį valgome, yra statybinės medžiagos, reikalingos kūnui, įskaitant varpą ir kitus lytinius organus. Visavertis maistas padeda kraujui tiekti maistines medžiagas, kurių reikia varpos, prostatos ir kitų lytinių organų optimaliam funkcionavimui.

Šie maisto produktai gali padėti sustiprinti vyrų seksualinę sveikatą:

Louis Hansel

Nuotr. Louis Hansel 

  1. Špinatai

Špinatuose gausu folio rūgšties, kuri gerina kraujotaką. Folio rūgštis vaidina svarbų vaidmenį potencijai. Mažas folio rūgšties kiekis kraujyje yra susijęs su erekcijos disfunkcija.

Viename puodelyje virtų špinatų (apie 185 gramų) yra 77% folio rūgšties paros normos. Be to, špinatuose yra nemažas kiekis magnio, kuris taip pat padeda skatinti kraujotaką ir gali padidinti testosterono kiekį.

Nathan Dumlao

Nuotr. Nathan Dumlao 

  1. Kava

Viename tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 3000 vyrų, buvo pastebėta, kad tie, kurie per dieną išgerdavo 1–3 puodelius kavos rečiau skundėsi erekcijos sutrikimu. Svarbu pažymėti, kad šios išvados buvo pagrįstos remiantis pačių tyrimo dalyvių liudijimais, todėl gali būti ne visiškai patikimos.

Eiliv Aceron

Nuotr. Eiliv Aceron 

  1. Obuoliai

Obuoliai teikia nemažai naudos sveikatai, tačiau vienas iš mažiau žinomų privalumų – teigiamas jų poveikis prostatai.

Obuolių žievelėse ypač yra veikliosios medžiagos - ursolio rūgšties. Viename tyrime pastebėta, kad ursolio rūgštis gali atakuoti prostatos vėžio ląsteles ir neleisti joms augti. Tiesa, šis tyrimas atliktas laboratorijoje ir norint patvirtinti teigiamą šios rūgšties poveikį reikia atlikti daugiau tyrimų.

Nepaisant to, kai kurie kiti tyrimai taip pat rodo, kad vyrai, vartojantys daugiau vaisių ir daržovių, turi didesnę tikimybę įveikti prostatos vėžį.

Dirk Ribbler

Nuotr. Dirk Ribbler

  1. Avokadai

Dėl formos ir dėl to, kad avokadai auga poromis ant avokadų medžių, actekai avokadus pavadino žodžiu, reiškiančiu „sėklides“ dar 500 m. pr. m. e.

Avokaduose gausu vitamino E, kuris gali pagerinti vyrų spermos kokybę. Vienas vidutinis (150 gramų) avokadas suteikia 21% vitamino E dienos normos. Tokiame avokade yra ir 9% cinko dienos normos. Jis turi įtakos testosterono gamybai ir vaisingumui.

Thomas M. Evans

Nuotr. Thomas M. Evans 

  1. Čili pipirai

Vienas nedidelės apimties tyrimas parodė, kad vyrų, kurie mėgo aštresnį maistą, testosterono kiekis seilėse buvo didesnis nei tų, kurie mėgo švelnesnio skonio maistą. Nors tai nereiškia, kad aštrus maistas padidina testosterono kiekį, aitriosiose paprikose esantis cheminis kapsaicinas gali turėti tam tikrų pranašumų.

Kapsaicino vartojimas su maistu stimuliuoja smegenų malonumo centrus, o tai gali pagerinti jūsų nuotaiką ir suteikti afrodiziako efektą. Tačiau dauguma kapsaicino ir nuotaikos tyrimų buvo atlikti atliekant tyrimus su gyvūnais. Koks jo poveikis žmogui dar nėra ištirta.

Jonathan Pielmayer

Nuotr. Jonathan Pielmayer

  1. Morkos

Norite padidinti spermatozoidų skaičių? Mokslas sako, kad reikia valgyti daugiau morkų. Dėl karotinoidų ši daržovė gali paspartinti spermatozoidų gamybą ir judrumą. Karotinoidai yra oranžinės spalvos pigmento antioksidantas.

Melissa Di Rocco

Nuotr. Melissa Di Rocco 

  1. Avižos

Apie avižinius dribsnius matyt net nepagalvojote. Bet taip, jie gali turėti teigiamą poveikį erekcijai. Avižos laikomos afrodiziaku ir gali būti naudingos gerinant varpos kraujotaką. Jose yra aminorūgšties L-arginino, kuri gali padėti gydyti erekcijos sutrikimus ir padidinti testosterono kiekį.

Manoma, kad L-argininas padeda atsipalaiduoti varpos kraujagyslėms, todėl gali padidėti kraujo tekėjimas į šią sritį. Tiesa, naujausi tyrimai rodo, kad kraujagysles atpalaiduojantis L-arginino poveikis gali būti ne toks stiprus, kaip kadaise buvo manoma.

Avin CP

Nuotr. Avin CP

  1. Pomidorai

Maistinių medžiagų ir antioksidantų turtingi pomidorai turi keletą galimų privalumų, susijusių su vyrų seksualine sveikata, vaisingumu ir prostatos sveikata.

Juose yra likopeno – antioksidanto, kuris siejamas su spermos gamyba. Be to, juose gausu vitamino C, kuris gali būti susijęs su padidėjusia sveikų spermatozoidų koncentracija.

 

Visi šie aštuoni maisto produktai turi tam tikrą teigiamą poveikį vyrų vaisingumui, seksualinei sveikatai. Tiesa, daugelis tyrimų apie juos yra labai riboti.