+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Atviri santykiai - ką reikėtų žinoti prieš nusprendžiant susitikinėti su kitais?

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Atviri santykiai - ką reikėtų žinoti prieš nusprendžiant susitikinėti su kitais?

Št, 11/04/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tradicinės normos bando mums įteikti, kad monogamija yra vienintelė priimtina romantiškų santykių forma. Tam įtakos turi ir religija - tuokiantis duodama priesaika būti ištikimiems. Tačiau realybėje, tiek heteroseksualios, tiek LGBTQ+ bendruomenei priklausančios poros pačios sprendžia kokie santykiai jiems yra priimtiniausi.

Atviri santykiai gali būti labai įvairūs - nuo atsitiktinių, retų ryšių iki santykių mezgimo su keliais partneriais ne tik lovos reikaluose, bet ir jausmų srityje. Taigi šių santykių spektras yra labai įvairus. Pora gali sutarti, kad vienas iš jų ar abu gali turėti lytinių santykių su kitais asmenimis, tačiau gali būti ir sprendimas leisti vienas kitam megzti romantinius ryšius - susitikinėti, eiti į pasimatymus ir pan.

Ar atviri santykiai jums tinka?

Pirmiausia turite atsakyti į klausimą ar jums monogamija yra svarbi. Jei tai nėra prioritetas ir degate noru išbandyti naujus dalykus su kitais žmonėmis - pakalbėkite apie tai su savo partneriu/e.

Atviri santykiai nėra kažkas tokio, kas kelia grėsmę jūsų porai. Priešingai, neretai tai sustiprina santykius poroje, leidžia ištirti savo poreikius ir troškimus, išlaikant tvirtą emocinį ryšį su pagrindiniu partneriu.

Tiesa, šie santykiai turi ir trūkumų. Kai kuriems asmenims pavydas ir nesaugumas gali būti svarbios problemos su kuriomis sunku susidoroti. Jei šie jausmai yra labai stiprūs - tai jau gali tapti grėsme jūsų porai.

Vis dėlto, daugelis žmonių mano, kad atvirų santykių nauda nusveria iššūkius, kol abu partneriai atvirai ir sąžiningai bendrauja, nustato ribas ir nori spręsti iškilusias problemas.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

Prieš pradedant susitikinėti su kitais - turite įsitikinti ar jūsų santykiai su partneriu/e yra sveiki ir stiprūs. Jūs turite būti tikri, kad galite sąžiningai ir atvirai bendrauti, surasti bendrus sprendimus, mokate išlaikyti pagarbą vienas kitam. Jei jūsų pora šiuo metu patiria problemų - geriau pokalbį apie atvirus santykius atidėti, kai jau būsite viską išsprendę.

Puikiai žinote, kad visko pagrindas yra bendravimas. Todėl prieš pereidami į naują etapą turite susitarti su partneriu/e kaip viskas vyks ir nustatyti aiškias ribas. Taisyklių įvedimas padės jums numalšinti baimes, aiškiai identifikuoti kas yra leidžiama, o kas - nepriimtina.

Paprastai šios taisyklės apima temas susijusias su sekso rūšimi, susitikinėjimų dažnumu, leidimu ar neleidimu megzti jausmais paremtus santykius, saugiu seksu, sekso vieta ir pan.

Pasirengimas yra esmė

Ne tik taisyklių nustatymas yra svarbus. Jūs turite pasiruošti galimiems iššūkiams ir asmeniškai. Pavyzdžiui, pavydas yra natūralus žmogaus jausmas ir su juo galite susidurti. Pavydas ne visada rodo, kad jūsų santykiuose yra problemų. Natūralu, kad jaučiate pavydą, kai jūsų partneris/ė yra su kuo nors kitu, tačiau svarbu, kaip jūs susidorojate su tais jausmais.

Paprastas patarimas - nekovokite su jausmais vienas/a. Pasikalbėkite apie tai su savo partneriu/e. Dažnai paprastas, ramus pokalbis viską gali sustatyti į savo vietas.

Na ir pabaigai - atsiminkite, kad atvirų santykių tikslas yra sustiprinti jūsų porą, o ne ją sugriauti. Todėl kartu keiskite taisykles - jei matote, kad to reikia, būkite atidūs savo parnerio/ės jausmams ir gerbkite susitarimus.