Gėjų eitynių dalyvius kiaušiniais apmėtę kauniečiai: juk jie demonstravosi su aukštakulniais ir sijonais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gėjų eitynių dalyvius kiaušiniais apmėtę kauniečiai: juk jie demonstravosi su aukštakulniais ir sijonais

Sek, 01/23/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Po praėjusių metų rugsėjį Kaune vykusių LGBT eitynių „Kaunas Pride 2021“ sulaikyti keturi kauniečiai teigia, kad neplanavo smurtauti prieš gėjų eitynių dalyvius, taip pat jiems netrukdo kitų asmenų seksualinė orientacija, tačiau esą jie negali pakęsti, kai „vyrai rengiasi kaip moterys ir tai dar viešai demonstruoja“. Delfi rašo, kad baudžiamojon atsakomybėn patraukti Kęstutis Gasiūnas, Rytis Gasiūnas, Rokas Gaučys ir Kazimieras Samulevičius buvo nuteisti, nes po eitynių užpuolė ir sužalojo vieną dalyvių, jį taip pat apmėtė kiaušiniais, o jo ant pečių neštą LGBT vėliavą numetė ant žemės ir ją trypė.
 

„Tokiais bendrais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką“, – paskelbė teisėjas Dainius Ročys.

Nuteistiesiems skirtos laisvės apribojimo bausmės nuo keturių iki šešių mėnesių – vaikinus teismas įpareigojo nuo 22 iki 6 val. būti savo namuose bei dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Pasak teismo, šiuo metu prokuratūroje yra atliekamas dar kitas ikiteisminis tyrimas, nes du nuteistųjų bendrai, taip pat pažeidę viešąją tvarką, tyrimo metu taip ir nebuvo nustatyti.

Ne kartą teistas K. Gasiūnas pareigūnams sakė, kad į eitynes atvyko su savo broliu R. Gasiūnu.

Jis neslėpė, kad į eitynes pasižiūrėti atėjo ir jo bičiuliai, o jis asmeniškai į jas atsinešė dėžutę su kiaušiniais. „Jų panaudoti neplanavau, tačiau LGBT eitynėse pamatėme kelis dalyvius, t. y. vyrą, kuris buvo apsirengęs rožinės spalvos sijoną, juodus aukštakulnius, – jis mane supykdė, nes aš manau, kad taip rengdamasis jis tyčiojasi iš savęs ir iš kitų, – aiškino K. Gasiūnas. – Tada mes su draugais pasidalinome kiaušinius ir juos metėme į LGBT dalyvius, bet aš, kiek mačiau, nepataikiau.“

Daugiau Delfi.