diskriminacija

Merų akibrokštai: nenori įsivertinti ar yra pasirengę spręsti LGBTQ+ bendruomenės problemas

Dėl esančių skirtumų tam tikrų grupių atstovams reikia jiems pritaikytų paslaugų. Juo labiau – kai jie patiria diskriminaciją. Nepaisant to, net keli merai sužibėjo homofobija ir pareiškė, kad net neketina įvertinti ar jų savivaldybės teikiamų paslaugų kokybė atliepia LGBTQ+ žmonių poreikius.

Ukrainos LGBTQ+ karių kasdienybė: kovoja ir su priešu, ir su savų žmonių neapykanta

Viename Kijevo centrinės aikštės kampe žmonės jau kurį laiką atneša vis naujas mažas mėlynos ir geltonos spalvų vėliavėles ir taip pagerbia žuvusius Ukrainos karius. Tačiau jau apie mėnesį čia daugėja ir šiek tiek kitaip atrodančių vėliavėlių. Jų centre pavaizduotas vienaragis, kuris žymi žuvusius LGBTQ+ karius.

Stambule aktyvistai surengė LGBTQ+ eiseną. Mažiausiai 15 jų sulaikyta (video)

Turkijos policija surengė reidą Stambule ir sulaikė mažiausiai 15 žmonių, kurie dalyvavo už LGBTQ+ teises pasisakančių žmonių proteste. Šalies valdžia draudžia panašaus pobūdžio renginius, tačiau šiemet jame bent trumpam pavyko sudalyvauti keliems šimtams žmonių.

Artėja atostogos. Ar LGBTQ+ saugu keliauti į Turkiją?

Turkija yra itin populiari vieta atostogauti. Juo labiau, kad šalis siūlo įvairias galimybes – tiek planuojantiems kelionę patiems, tiek norintiems rinktis „viskas įskaičiuota“ viešbučius. Nors daugeliu atveju šalis laikoma saugia, tačiau kaip yra su LGBTQ+ turistais?

30 tūkstančių žmonių Budapešto gatvėse protestavo prieš diskriminacinę politiką (foto)

Nešini vaivorykštės vėliavomis ir šokdami gatvėse tūkstančiai vengrų šeštadienį šventė kasmetinį Budapešto „Pride“ renginį. Jie susirinko protestuoti prieš vyriausybės politiką, kuria kopijuojama Rusija ir stengiamasi susidoroti su LGBTQ+ žmonėmis.

6 klausimai, kurių geriau neužduoti aseksualiems žmonėms?

Aseksualumas yra seksualinė orientacija, kuriai būdingas mažas arba visiškai seksualinio potraukio nebuvimas. Nors apie aseksualumą daugėja viešų diskusijų ir žmonės turi daugiau informacijos, realiame gyvenime vis dar kyla daugybė nesusipratimų apie šią orientaciją. Dėl šių priežasčių aseksualūs žmonės dažnai susiduria su nepatogiais ir nemaloniais klausimais. Pateikiame keletą dažniausių klausimų, kurių aseksualūs žmonės nenori girdėti.

Atranka į kunigus šokiruoja. Užtrenkia duris remiantiems LGBTQ+

Paaiškėjo kodėl kunigų gretose klesti homofobija ir neapykanta LGBTQ+ bendruomenės nariams. Neseniai bernardinai.lt duotame interviu Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius kunigas Andžejus Šuškevičius pristatė kaip bažnyčia atsirenka norinčius tapti kunigais. Pasirodo, net parama LGBTQ+ bendruomenei laikoma nepriimtina.

Aktualijos Marius ir Martynas – pora, bet nelaimės atveju valstybė juos laiko svetimais

Vyriausybė kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) – prašo įvertinti, ar tai, kad homoseksualai negali įteisinti santykių, neprieštarauja Konstitucijai. Dalis opozicijos sako, kad pagrindiniai partnerystės apologetai laisviečiai taip mėgina įsiteikti savo elektoratui ir pateisinti politinę nesėkmę, per visą kadenciją nesugebėjus įtikinti Seimo balsuoti už civilinės sąjungos projektą. Savo istoriją, kodėl jiems svarbu įteisinti santykius, TV3 papasakojo gėjų pora.

Kirilkinas: „Homofobai vyrai Lietuvoje mėgsta numesti skreplį, prasilenkdami su manimi“

Dainininkas Ruslanas Kirilkinas teigia, kad per dvidešimt metų Lietuvos visuomenės požiūris į homoseksualius asmenis mažai kuo pasikeitė. Vinintelis pokytis – jo reakcija į išpuolius. Iki šiol jį labiausiai skaudina kai kurių tėvų skatinama neapykanta LGBTQ+ žmonių atžvilgiu ir išsižadėjimas savo nuosavų vaikų, jei jie priklauso šiai bendruomenei.