eitynės

Rygos LGBTQ+ eitynės su šūkiu „Mes visi esame Latvija“ pritraukė rekordinį žmonių skaičių (foto, video)

Vakar vykusioje LGBTQ+ eisenoje Rygoje dalyvavo daugiau nei penki tūkstančiai dalyvių. Tai didžiausias skaičius, kuris yra užfiksuotas tokio pobūdžio renginyje. Tiesa, eiseną bandė sutrikdyti ir pavieniai protestuotojai.

30 000 žmonių Jaruzalėje dalyvavo LGBTQ+ eitynėse šaliai vis labiau žengiant konservatyvumo link

Izraelyje kraštutinės dešinės politikų dėka vis labiau didėja atskirtis tarp tų, kurie vertina laisvę ir žmonių, pasisakančių, jog šalis turi būti valdoma vadovaujantis religinėmis dogmomis. Todėl šiemet tūkstančiai žmonių nusprendė nesėdėti namuose ir ginti laisvę išeidami į gatves.

PAMATYK. 15 tūkstančių dalyvių sutraukusios LGBTQ+ eitynės Briuselyje

Vakar Briuselio gatvės nusidažė vaivorykštės spalvomis. Daugiau nei 15 tūkstančių žmonių prisijungė prie eisenos, kurios šūkis buvo „Apsaugokime protestą“. GayLine.LT dalyvavo eisenoje ir dalinasi čia užfiksuotais kadrais.

Rokas Budrauskas: homofobija yra asmenybės saviraišką žalojantis reiškinys

Vienas iš liepos 1 d. organizuojamo „Vilnius Pride“ organizatorių – Rokas Budrauskas Lrytas sako, kad su neigiamais komentarais apie LGBTQ+ susidūrė jau mokykloje. Jo nuomone, pokyčius Lietuvoje galima užtikrinti per įstatymus – būtent to bus reikalaujama ir renginio Vilniuje metu.

PAMATYK. Išskirtinis reportažas iš PRIDE Gran Kanarijoje (foto)

„Maspalomas Pride“ renginiai šiemet planavo sutraukti apie 200 tūkstančių dalyvių. Tačiau po vakar vykusių eitynių tapo akivaizdu, kad šis skaičius bus gerokai didesnis. Į Gran Kanariją suplūdo LGBTQ+ žmonės iš įvairiausių pasaulio šalių.

Pietų Korėjos „Pride“ renginiui leidimas neišduotas teisinantis krikščioniškojo jaunimo koncertu

Didžiausio Pietų Korėjos LGBTQ+ renginio organizatoriai pažadėjo tęsti „Pride“ šventę nepaisant vyriausybė teiginių, kad jų pasirinktoje vietoje jo rengti negalima. Šio draudimo priežastimi tapo krikščioniško jaunimo koncertas.

PAMATYK. Unikalūs 80-90 metų LGBTQ+ eitynių vaizdai (foto)

Fotografas mėgėjas Alan Light 80-ųjų pabaigoje ir 90-ųjų pradžioje fiksavo Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusių Pride renginių akimirkos. Po daugiau nei 30 metų šios nuotraukos tapo svarbius įvykius užfiksavusiais kadrais. Tuo metu niekas net negalė pagalvoti, kad juos kada nors bus galima skelbti viešai.

PAMATYK. Tūkstančiai žmonių Velykų sekmadienį žygiavo „Drag Marše“ (foto, video)

Užuot ridenę margučius tūkstančiai žmonių išėjo į vakarų Holivudo gatves, kad išreikštų paramą trans bendruomenei. Eisenos dalyviai solidarizavosi su LGBTQ+ bendruomene, kuri tapo kraštutinių dešinių pažiūrų politikų neapykantos taikiniu.