lytis

Gegužės 17-19 ir 25-26 dienomis - mokymai Kaune

Ar ir tu manai, kad politikoje žmogaus teisėms ir lyčių lygybei nėra skiriama pakankamai dėmesio? O politiniuose sprendimuose trūksta moterų, kurios atstovautų įvairias visuomenės grupes? Jeigu taip – šie VšĮ „Stebėk teises“ mokymai projekte „Femme EMPOWER” kaip tik tau!

Kovo 7 d. - Skalvija - filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ ir paskaita

Pastebėjus lyčių normų veikimą kasdienybėje tampa lengviau suprasti lyties reikšmę mūsų gyvenimuose, tačiau nemažai šių normų plika akimi nematomos – įlytiname ne tik drabužius ar profesijas, bet ir charakterio bruožus, maistą, net smulkius gestus. Čia padėti gali kinas. „Skalvijos“ kino centras (A. Goštauto g. 2, Vilnius) kovo 7 d. kviečia į nemokamą filmo peržiūrą ir paskaitą.

Nusivylimas. Prancūzijos prezidentas palaiko įtraukios kalbos draudimą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė pritariantis įstatymo projektui, kuriuo būtų uždrausta naudoti įtraukiąją kalbą, t.y. rašymo būdui prancūzų kalba, kai tam tikriems žodžiams suteikiamos tiek vyriškos, tiek moteriškos giminės formos. Jis nemato galimybių tokią kalbą naudoti švietimo įstaigose ar rengiant vyriausybės dokumentus.

Akvilė Giniota. Kiek yra lyčių? Atsakymas ministrui ir kitiems pasimetusiems

Lytis – karšta tema šių dienų pasaulyje. Girdėjau, kad ir dabartinis švietimo ministras susilaukė klausimo – kiek yra lyčių? Klausiantysis turbūt tikėjosi vieno iš dviejų atsakymo variantų: arba dvi lytys, arba septyniasdešimtkažkiek. Ministras atsakė, kad nežino. O kaip yra iš tiesų? Kiek yra lyčių? Ir kodėl dvi lytys – regis tokia akivaizdybė – imtos kvestionuoti?

„Tai kas jūsų poroje vyras?“ – kodėl toks klausimas tos pačios lyties asmenų porai yra nesąmonė

Dauguma heteroseksualių žmonių vadovaujasi stereotipiniu mąstymu apie lyčių vaidmenis. Nenuostabu, kad sutikę tos pačios lyties porą jie klausia kas atlieka „vyrišką“ ar „moterišką“ rolę ne tik sekse, bet ir namų ruošoje, ar pasiskirstant tam tikras užduotis. Tačiau toks klausimas tiesiog neturi prasmės.

Išleistas komiksas nagrinėjantis stereotipus - kas yra moteriška, o kas vyriška?

Visuomenėje vis dar gausu klaidingų įsitikinimų kas yra vyriška, o kas yra moteriška. Šie stereotipai daro poveikį vaikams, ypač tiems, kuriems kartais sunku suprasti kodėl jie yra verčiami elgtis pagal iš anksto nustatytus šablonus. Dar didesnį pasimetimą patiria LGBTQ+ vaikai. Šią sudėtingą temą paprastai ir suprantamai pristato naujasis Tolerantiško Jaunimo Asociacijos išleistas komiksas.