Kovo 7 d. - Skalvija - filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ ir paskaita

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kovo 7 d. - Skalvija - filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ ir paskaita

Tre, 03/06/2024 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Pastebėjus lyčių normų veikimą kasdienybėje tampa lengviau suprasti lyties reikšmę mūsų gyvenimuose, tačiau nemažai šių normų plika akimi nematomos – įlytiname ne tik drabužius ar profesijas, bet ir charakterio bruožus, maistą, net smulkius gestus. Čia padėti gali kinas. „Skalvijos“ kino centras (A. Goštauto g. 2, Vilnius) kovo 7 d. kviečia į nemokamą filmo peržiūrą ir paskaitą.

Turėsite galimybę peržiūrėti Lietuvos kino paveldo filmą „Suaugusių žmonių žaidimai“ (1967) ir ryškiau nei realybėje pamatyti įlytintus simbolius. Žiūrint filmą kviesime pamąstyti apie tai, kaip už kadro veikiančios kultūrinės nuostatos formuoja ekrane matomas (kartais netikėtas) lyties reprezentacijas.

Filmas vaizduoja vyrų ir moterų santykių peripetijas parodydamas dvi istorijas, kurias sieja vienas veikėjas – vairuotojas Bronius. Iš pažiūros heteronormatyvūs siužetai pažvelgus giliau tampa komišku žaidimu lyčių vaidmenimis.

Filmo trukmė – 71 minutė, tačiau jam pasibaigus neskubėkite namo! Nepraleiskite trumpos paskaitos ir diskusijos apie lytį sovietiniame kine ir šio filmo nukreivavusias istorijas su Vilniaus universiteto profesore dr. Natalija Arlauskaite. Tyrėjos akademiniai interesai apima ir jungia kino ir vizualumo teorijas, kritinę teoriją ir lyčių studijas.

Vieta: „Skalvijos“ kino centras (A. Goštauto g. 2, Vilnius)
Laikas: kovo 7 d., 17 val.
Kaina: nemokama
Kalba: filmas lietuvių k. su angliškais subtitrais; paskaita lietuvių k. su galimybe paraleliai versti į anglų k.

Atsineškite šypsenas ir atsiveskite draugų, norinčių gerai praleisti laiką ir daugiau sužinoti apie mūsų kasdienybei aktualią temą.