Rusija draus keisti lytį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusija draus keisti lytį

Pir, 07/17/2023 - 16:28
Kategorija:
0 komentarų

Rusija ir toliau įgyvendina represijas prieš LGBTQ+ žmones. Praėjusią savaitę Dūmos deputatai balsavo dėl įstatymo projekto, kuriuo įvedamas lyties keitimo draudimas.

„Valstybės Dūma uždraudė lyties keitimą Rusijoje. Galutinė atitinkamų teisės aktų pakeitimų, kuriuos inicijavo Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas ir visų frakcijų deputatai, versija buvo priimta vienbalsiai“, – teigiama  Valstybės Dūmos pranešime. Apie tai praneša ELTA.

Įstatymu numatomas draudimas medicinos darbuotojams atlikti medicinines intervencijas, kuriomis siekiama pakeisti asmens lytį, įskaitant asmens pirminių arba (ir) antrinių kitos lyties lytinių požymių formavimą. Išimtys taikomos tik esant „įgimtų vaikų anomalijų“.

Civilinės metrikacijos skyriuose bus draudžiama pasikeisti asmens dokumentus nurodant kitą lytį. Įstatymu nurodoma. kad jei bent vienas iš sutuoktinių pasikeis lytį - jų santuoka bus nutraukta. Tokiems asmenims draudžiama įsivaikinti ar paimti globoti vaiką.

Šis įstatymas yra dar vienas Rusijos išpuolis prieš LGBTQ+ žmones. Skelbta, kad nuo liepos 1 d. Rusijoje teikiamos homoseksualumo gydymo paslaugos. Rusijos propagandistai ne kartą teisino pradėtą karą Ukrainoje kaip būdą išvaduoti vietos žmones nuo LGBTQ+ ideologijos.