• Padegimas // Stop kadras iš TV3 žinių reportažo
  • Padegimas // Stop kadras iš TV3 žinių reportažo

Vyrui Vilnius Pride metu sudeginusiam vėliavą gresia iki dviejų metų nelaisvės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vyrui Vilnius Pride metu sudeginusiam vėliavą gresia iki dviejų metų nelaisvės

Sek, 06/09/2024 - 20:41
Kategorija:
0 komentarų

Vaivorykštės vėliavą vakar LGBTQ+ eitynių metu sudeginusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir kurstymą prieš žmones dėl  jų seksualinės orientacijos. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Policija teigia, kad 1977-asiais metais gimęs vyras sulaikytas 16.55 val. Vilniuje, Gedimino prospekte. Jis, vykstant eitynėms, degiu skysčiu apipylė ir padegė vaivorykštės vėliavą. Suimamas pareigūnų teigė, kad tai jo protestas ir jis laikėsi visų priešgaisrinės apsaugos reikalavimų.

Vyras buvo nuvežtas į policijos komisariatą ir ten apklaustas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešo tyčiojimosi, niekinimo bei neapykantos skatinimo ir diskriminacijos kurstymo prieš žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos, praneša BNS.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis per palankius jiems portalus skelbia, kad vėliavos sudeginimas buvo meninė akcija. "Prie Seimo surengto legalaus performanso „Spalvos šildo” autorius, Raimondas Šimaitis, buvo sulaikytas policijos ir išvesdintas su antrankiais, kaip esą nevykdęs „teisėtų pareigūnų nurodymų”, - skelbiama organizacija.

Policija ankščiau jau pranešė, kad sulaikė tris vyrus dėl tvarkos pažeidimų sulaikiusi tris vyrus.