Vilnius pride

Rusijoje platinamas trumpas įrašas iš Vilnius Pride. Tapo propagandos įrankiu

Rusijoje neapykanta LGBTQ+ bendruomenės atstovams yra Kremliaus politikos dalis. Propaganda čia pasinaudoja visomis galimybėmis parodyti, kad ir vakarų šalyse dalis visuomenė nepritaria neva per prievartą brukamoms vertybėms. Šiuo metu Rusijoje platinamas įrašas, tikėtina iš Vilniaus Pride.

Vyrui Vilnius Pride metu sudeginusiam vėliavą gresia iki dviejų metų nelaisvės

Vaivorykštės vėliavą vakar LGBTQ+ eitynių metu sudeginusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir kurstymą prieš žmones dėl jų seksualinės orientacijos. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

PAMATYK. Vilnius Pride dalyvių portretai (foto)

Seniausias Lietuvoje LGBTQ+ naujienų portalas GayLine.LT  pakalbino keletą Vilniaus Pride dalyvių ir paprašė įsiamžinti jų dalyvavimą eitynėse. Jose susirinko įvairiausi žmonės, kurie savo įvairove iš spalvomis užpildė Gedimino prospektą ir parodė, jog tiesiog būdami savimi galime sukurti neįtikėtiną atmosferą. Joje visi gali jaustis saugiai, mylėti ir džiaugtis gyvenimu. Dalinamės nuotraukomis.

17 tūkstančių dalyvių, keli protestai ir tvirtas pareiškimas – „Mes esame visur“ (foto)

Tai neabejotinai buvo pačios didžiausios LGBTQ+ ir šią bendruomenę palaikančių žmonių eitynės Lietuvoje, kurias vainikavo neįtikėtinas, aukščiausio lygio koncertas Vingio parke. Eitynių metu kelios grupelės žmonių rengė akcijas: meldėsi, slėpdami veidus ir iškėlę Lietuvos vėliavas laikė įžeidžiančius plakatus. Keli asmenys sulaikyti policijos.

Vilniuje perdažyta vaivorykštės spalvų perėja. Ar to pakanka?

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja pernai suniokota keturis kartus. Už tai skirtos ir tūkstantinės baudos. Šiemet, Pride renginių proga, Vilniaus miesto savivaldybė vėl atnaujino perėjos spalvas. Bet ar Vilniui tai pakankamas veiksmas pažymėti eitynes už lygybę?

Britų Drag ikona: mokyklose mokoma, kad dalis jūsų asmenybės nėra priimtina

Per daug džiaugsmo, per daug garso, per daug juoko – tai tik keli dalykai, kuriuos švietimo sistema stengiasi pakoreguoti vaikuose, sako „Vilnius Pride“ konferencijoje dalyvaujantis akademikas, Drag, Dr. Cheddar Gorgeous. Bet koks kitoniškumas vertinamas kaip problema, o ne kaip galimybė ir potencialas, kuris išskiria žmones vienus nuo kitų. Mokyklose kuriama aplinka, kur kitoniškumas laikomas grėsme egzistuojančiai tvarkai.

5 patarimai pirmą kartą dalyvausiantiems LGBTQ+ eitynėse

Birželio 8 d. šeštadienį Vilniuje vyks LGBTQ+ eitynės. Nemaža dalis žmonių panašiuose renginiuose jau yra dalyvavę ir kaip tikri veteranai puikiai išmano kas kaip vyksta. Bet jei tau tai bus pirmosios eitynės – šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus.