neapykanta

Prisikomentavo. Klaipėdiečiams tūkstantinės baudos ir įkalinimas

Klaipėdietis Mindaugas Buikus nuosprendį dėl netradicinės seksualinės orientacijos asmenų viešo niekinimo ir neapykantos skatinimo išgirdo po 8 metų, rašo Lrytas. 2014 metais jis po socialiniame tinkle įkelta dviejų besibučiuojančių vaikinų nuotrauka liejo neapykantą.

Po straipsniu apie gėjus komentarus perskaičiusi pilietė: susidaro įspūdis, kad gėjai tiesiog visą parą non stop pi**si

Pažiūrėjusi laidą „Nepatogūs klausimai“ su Luku Griciumi, moteris nusprendė perskaityti ir komentarus. Jie šokiravo, todėl ji nusprendė pasidalinti savo mintimis Delfi.

D. Šukytė: Patys išstumiame savo artimus, prisidengdami demokratija

Pasak mokyklose vedamų socialinio ir emocinio ugdymo programų „Lions Quest Lietuva“ vadovės dr. D. Šukytės, jeigu žmogus niekada nenaudojo neapykantos kalbos, jam net nekils minčių žeminti, niekinti, menkinti kitą žmogų. Šis elgesys išsiugdo taip pat, kaip bet kuris kitas įgūdis ar įprotis. Todėl neapykantos kalbos prevencija turėtų prasidėti ankstyvajame amžiuje. Pirmiausia – nuo patyčių prevencijos.

Prokurorai: Dabar neapykanta labiausiai nukreipta į homoseksualius asmenis

Neapykantos kalbos pagrindu pradedamų ikiteisminių tyrimų skaičius Lietuvoje išaugo, tačiau daug jų yra nutraukiama. Apie tai, kaip atliekami neapykantos kalbos tyrimai bei kaip Beizaro ir Levicko byla prieš Lietuvą pakeitė nusistovėjusią praktiką šiame kontekste, pasakoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Darius Čaplikas ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Benediktas Leišys.

Žudyti gėjus siūliusiam mechanizatoriui – byla

Prieš trejus metus Vilniuje vykusių LGBTQ+ eitynių „Baltic Pride“ atgarsiai skamba iki šiol. Už raginimą susidoroti Lietuvos teismuose iki šiol tenka aiškintis komentarų autoriams. Naujausias pavyzdys – Panevėžio apylinkės teisme teistumo sulaukė Biržų krašte ūkyje mechanizatoriumi dirbantis Laimonas V.

VDU profesorė Jūratė Ruzaitė: Neapykantos kalba keičiasi itin sparčiai

Pasaulyje ir Lietuvoje jau kuriami automatizuoti neapykantos atpažinimo įrankiai. Kiek tokios sistemos gali būti efektyvios? Ko ieško dirbtinis intelektas, bandymas aptikti neapykantos kurstymą ar įžeidų komentarą? Pokalbis su kalbotyrininke, Vytauto Didžiojo universiteto Tarpkultūrinės komunikacijos ir daugiakalbystės centro tyrėja prof. Jūrate Ruzaite.

Gėjų pora plaktuku užpulta už tai, kad buvo susikibę rankomis

Du jaunus gėjus grupė kitų jaunų vyrų žiauriai užpuolė ir apiplėšė, talžė kumščiais ir plaktuku, šaukė neapykantos kupinais žodžiais. 21 metų Ryan Winnard „Manchester Evening News“ pasakojo, kad jis ir jo 18 metų vaikinas Max Green antradienio vakarą, lapkričio 23 d., ėjo susikibę už rankų gatve. Tuo metu juos užpuolė 5-6 jaunuoliai. Po šio išpuolio jaunuoliai abejoja ar dar kada išdrįs viešai demonstruoti savo meilę.

Ekspertė apie neapykantos kalbą: neturėtume toleruoti iš politikų lūpų skambančių įžeidžių ar kurstančių žodžių

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ekspertės, teisininkės Alionos Gaidarovič teigimu, yra keletas kriterijų, signalizuojančių, kad komentaras gali būti neapykantos kalbos pavyzdys. Interviu su teisininke skelbia LRT.