pride

Vengrijos prezidentas pasirašė įstatymą draudžiantį rengti LGBTQ+ eitynes

Nepaisant protestų, Vengrijos prezidentas pasirašė ministro pirmininko Viktoro Orbano valdančiosios partijos pasiūlytą įstatymą, kuris uždraus rengti kasmetines „Pride“ eitynes. Sprendimas parlamente priimtas žaibišku greičiu. Juo paneigiamos fundamentalios žmogaus teisės – pavyzdžiui susirinkimų laisvė.

PAMATYK. Avialinijos surengė nepakartojamą šventę – lėktuvai tapo Pride dalimi

„Virgin Australia“ užgavėnių proga surengė skrydį, kuris bus įrašytas į istorijos knygas. Pirmą kartą lėktuvas tapo tikra LGBTQ+ fiesta. Dviejuose skrydžiuose iš Melburno ir Brisbeno į Sidnėjų keleivius aptarnavo tik bendruomenei priklausantis personalas. Žmones linksmino didžėjus ir Drag karalienių pasirodymai.

Absurdas. LGBTQ+ eitynes siūlo rengti uždaroje patalpoje

LGBTQ+ eitynės buvo ir tebėra viena veiksmingiausių priemonių užtikrinti bendruomenės narių matomumą. Jos rodo, kad bendruomenei priklausančiųjų yra daug ir jie gyvena šalia mūsų. Panašu, kai kurie politikai nori užtikrinti, kad LGBTQ+ atstovai ir juos palaikantieji nebūtų matomi. Jie sugalvojo absurdišką priežastį savo siekiams pateisinti.

Birželio 2–8 dienomis Vilniuje vyks „Baltic Pride“

Birželio 2–8 dienomis į Vilnių sugrįžta didžiausias Baltijos šalyse LGBT bendruomenės festivalis „Baltic Pride“. Šiais metais festivalio organizatorė Lietuvos Gėjų Lyga kviečia visus susiburti po šūkiu „Laisvi būti (savimi)“ ir priimti meilę, vienybę bei įtrauktį.

PAMATYK. Tūkstančiai žmonių prisijungė prie spalvingos „Taiwan Pride“ eiseną (foto)

Tūkstančiai žmonių susibūrė Taipėjaus gatvėse į LGBTQ+ eiseną Taivane. Tai viena didžiausių Azijoje kasmetinių švenčių, kurioje visi žmonės gali atvirai didžiuotis savimi ir džiaugtis tuo, kuo jie yra.

„Queer“ situacija Lietuvoje: jei Vilniuje žmonės gali tuoktis viešai, tai dar nereiškia, kad Rokiškyje jie galės daryti tą patį

Prieš rinkimus prie Seimo vyko LGBT+ bendruomenės atstovų protestas, kuriuo, kaip pažymėjo organizatoriai, išreiškiamas nepasitenkinimas valdančiųjų nesugebėjimu išpildyti pažadų ir įteisinti tos pačios lyties porų partnerystės. Tiesa, šios kadencijos parlamentas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turėtų balsuoti dar kartą. Protesto organizatorių nuomone, šis klausimas sprendžiamas per lėtai. Panašiai situaciją Lietuvoje dėl partnerystės įteisinimo ir kitų svarbių „queer“ žmonėms klausimų mūsų šalyje pamatė ir čia, per „Vilnius Pride“, svečiavusis žurnalistė iš Vokietijos Norma Schneider. Ji ne tik aprašė eitynių nuotaikas, tačiau ir plačiau pažvelgė į „queer“ žmonių situaciją mūsų šalyje bei iškėlė Partnerystės įstatymo svarbos klausimą. Pateikiame jos tekstą.