pride

Išskirtinis reportažas: Briuselyje vyksta spalvingas LGBTQ+ Pride eisena (foto, video)

Šiandien Belgijos sostinėje Briuselyje vyksta spalvingų, puikių emocijų ir džiaugsmo kupinas Pride. Gatvėmis žygiuoja dešimtys tūkstančių puikiai nusiteikusių miestiečių ir svečių. Tikimasi, kad renginys pritrauks apie 100 000 žmonių. Eitynėmis raginama didinti LGBTQ+ įtrauktį, pagarbą ir užtikrinti lygiateisiškumą.

Rusijos bažnyčios vadovas: dėl Ukrainos karo kalti gėjų paradai

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas savo sekmadienio pamoksle dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą apkaltino liberalias Vakarų vertybes, ypač atkreipdamas dėmesį į gėjų paradus, rašo themoscowtimes. Taip jis pateisino Rusijos pradėtą karą ir taikių gyventojų žudymą.

Už homofobišką komentarą - 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė

Bylos duomenimis, biržietis V. J. interneto tinklapyje „facebook.com“ po įkeltu vaizdo įrašu, pavadinimu „Lietuvoje vyksta „Baltic Pride“ festivalio eitynės už lygybę“, iš savo paskyros parašė bjaurų ir raštingumu nepasižymėjusį, pilną gramatinių klaidų komentarą „Galetu valdzia isleist istatima naikinti juos, bet kur tau, patis valdzioje tokie“.

Žudyti gėjus siūliusiam mechanizatoriui – byla

Prieš trejus metus Vilniuje vykusių LGBTQ+ eitynių „Baltic Pride“ atgarsiai skamba iki šiol. Už raginimą susidoroti Lietuvos teismuose iki šiol tenka aiškintis komentarų autoriams. Naujausias pavyzdys – Panevėžio apylinkės teisme teistumo sulaukė Biržų krašte ūkyje mechanizatoriumi dirbantis Laimonas V.

Palydint 2021 metus: LGBTQ+ bendruomenei svarbūs įvykiai

„Šie metai LGBTQ+ tikrai nebuvo lengvi“, - taip GayLine.LT redakcija galėtų reziumuoti apžvelgdama 2021 metus. Nuo nepavykusio partnerystės įstatymo pateikimo Seime, šeimų maršo atakos, iki Kaunas Pride ir Rasos Račienės bei kitų LGBTQ+ vaikų tėvų inicijuotų palaikymo akcijų – įvykių spektras tikrai platus.

Pagrindinės 2021 metų protestų temos: LGBTQ+ ir COVID

Kova už tradicines šeimos vertybes, LGBT bendruomenės teises ir Vyriausybės vykdomas priemones prieš COVID-19 pandemiją – tai tik dalis protestų, kurie šiais metais sulaukė didelio visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimo. Portalas Alfa.lt pateikia įsimintiniausių 2021 m. protestų penketuką, tarp kurių ir trys renginiai tiesiogiai susiję su LGBT bendruomene.

Neapykantos nusikaltimams intensyvėjant, ant Ukrainos konsulato pastatų - „Pride“ vėliava

Siekiant atkreipti dėmesį į neapykantos nusikaltimus nukreiptus į LGBTQ+ žmones, du Ukrainos konsulato pastatai buvo apšviesti „Pride“ vėliavų projekcijomis, rašo gaytimes.co.uk. Akciją organizavo „Amnesty International UK“.