M. Segal: LGBT žmonėms neturi būti uždrausta patirti tai, kas man buvo pati laimingiausia diena gyvenime

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

M. Segal: LGBT žmonėms neturi būti uždrausta patirti tai, kas man buvo pati laimingiausia diena gyvenime

Sek, 12/05/2021 - 09:11
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis žurnalistas, LGBTQ+ aktyvistas Mark Allan Segal teigia, kad santuokos diena jam buvo pati laimingiausia diena jo gyvenime. GayLine.lt redakcijai jis pabrėžė, kad nėra nei vienos šalies, kurioje būtų galima įrodyti, jog gėjų santuokos sugriovė tradicinių šeimų gyvenimus.

Pirmųjų LGBTQ+ eitynių organizatorius teigia, kad santuokos įteisinimas iš esmės keičia ir pačią bendruomenę, nes atviri - slapstytis neturintys žmonės gali savo energiją nukreipti į jos stiprinimą.

- Esate vedęs jau daugiau nei 7 metus. Kas jums yra santuoka?

- Aš užaugau tokiu laiku, kada nebūčiau pagalvojęs, kad man būtų įmanoma susituokti. Kai tai tapo įmanoma, maniau, kad tai bus tik popieriaus pasirašymas.

Emocijas, kurias jaučiau tą dieną, sunku apibūdinti, bet aš supratau, kad mums, LGBT žmonėms, neturi būti uždrausta patirti tai, kas man buvo pati laimingiausia diena mano gyvenime.

- Kaip Jūs susipažinote su savo vyru? Ar nuo pat pradžių jautėte, kad tai jūsų žmogus?

- Mus supažindino bendras draugas. Nebuvo viskas paprasta, nes jis buvo jaunesnis už mane ir jaučiau, kad jis negali suvokti mano gyvenimo patirties. Bet jis nepasidavė ir mes 17 metų kartu. Šiandien jį myliu labiau nei bet kada.

- Ar turite patarimų kitoms poroms kaip išlaikyti tvirtus santykius?

- Bendraukite vieni su kitais. Santuoka yra procesas. Tiesiog būk nuoširdus ... mes daug juokiamės. Mes palaikome vienas kitą įvairiuose mūsų siekiuose.

- Kai kurie politikai skelbia, kad tos pačios lyties partnerystės įteisinimas sunaikins tradicines šeimas. Ar jūsų šeima sunaikino kurią nors heteroseksualų šeimą?

- Atsakymas yra paprastas. Ar tie žmonės gali įrodyti (ką jie sako), kad taip yra bet kurioje šalyje, kurioje įteisinta santuokos lygybė. Žinoma, ne. Tačiau tai, ką galime įrodyti, yra priešingai. LGBT žmonės, kuriems nebereikia slapstytis, labiau įsitraukia į savo bendruomenės gerbūvio kūrimą.

- Kokios yra kovos su tos pačios lyties sąjungomis priežastys?

- Išsilavinimo stoka, religinis šališkumas, homofobija.

Ačiū už pokalbį.