10 priežasčių kodėl amžiaus skirtumai nėra tokie svarbūs gėjams ir biseksualiems vyrams

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

10 priežasčių kodėl amžiaus skirtumai nėra tokie svarbūs gėjams ir biseksualiems vyrams

Tre, 05/01/2024 - 18:45
Kategorija:
0 komentarų

Amžius yra tik skaičius. Nepaisant to, visuomenėje vis dar gajūs stereotipai kaip turėtų atrodyti poros – net ir tos pačios lyties asmenų. Jei garsių komentarų ir kritikos dabar pasitaiko rečiau, nemaža dalis žmonių vis dar vadovaujasi nerašytais standartais dėl poros narių amžiaus skirtumų. Vis dėlto, LGBTQ+ bendruomenėje tokio stereotipinio mąstymo pasitaiko rečiau.

Tai, kad gėjams ir biseksualiems vyrams mažiau rūpi amžiaus skirtumai yra akivaizdu. Tereikia užsukti į LGBTQ+ bendruomenei draugišką susibūrimo vietą ir pamatysime įvairiausių porų įvairovę. Čia patiekiame kelias priežastis kodėl mes į amžių žiūrime kitaip.

  • Dėmesys žmogui

Daugelis heteroseksualių žmonių pasirinkdami partnerius akcentuoja įvairiausius dalykus, bet ne patį žmogų – jo esmę. LGBTQ+ bendruomenės nariams, ieškant ilgalaikių santykių, svarbiausia yra pati asmenybė. Mes jau mokame mylėti žmogų – ne tik jo lytį, išvaizdą ar pinigus.

  • Atsiskleidimas

Gėjams ir biseksualiems vyrams užtrunka gerokai ilgiau pažinti save ir savo seksualumą. Susitaikymas su savo seksualine orientacija taip pat neįvyksta savaime. Todėl paprastai mes ieškome tvarių santykių kiek vėliau, nei kiti. Atsiskleidimas yra procesas ir tik jį pabaigę galime iš tiesų suprasti ko norime. O kai esame vyresni – pasikeičia ir prioritetai. Todėl amžius dažniausiai nėra vienas iš svarbiausių dalykų.

  • Spaudimas

Heteroseksualios normos spaudžia žmones elgtis pagal tam tikras taisykles. Kadangi mums jos nėra svarbios – nes jų neatitinkame, taigi ir pasipriešinti ar sulaužyti stereotipus mums yra žymiai lengviau. Taip yra ir amžiaus klausimu.

  • Mokymasis

Kadangi atsiskleidimas ir LGBTQ+ kultūros pažinimas reikalauja laiko – mes ieškome žmonių, kurie galėtų mums viską parodyti, paaiškinti, atsakyti į svarbiausias klausimus. Taigi, tikimybė užmegzti santykius tarp vyresnio ir jaunesnio žmogaus yra daug didesnė.

  • Bendrystė

Nepaisant amžiaus mūsų bendruomenės nariai susiduria su panašiomis problemomis ir iššūkiais. Homofobija, bifobija gaji visur, įvairiausiose srityse. Mums reikia rasti bendruomenę, ratą žmonių, kuriame jaučiamės saugūs. Ir ši bendrystė, nepaisant amžiaus, padeda sukurti aplinkybes santykiams megztis.

  • Ribotumas

Kad ir kaip norėtume – mieste, kur gyvename, gėjų ir biseksualių vyrų nėra marios. Jei esame socialiai aktyvūs – daugelį žmonių jau esame kažkur matę. Kai pasirinkimas ribotas – amžiaus tikrai nėra pagrindinis kriterijus ieškant meilės.

  • Elgsena

Mums nėra tokie svarbūs stereotipai kaip turi elgtis vieno ar kito amžiaus žmogus. 50-metis gali būti toks pat pašėlęs kaip 20-metis. Ir atvirkščiai – jaunuolis gali būti be galo rimtas ir solidus. Kai neveikia modeliai kaip turėtų elgtis vienas ar kitas žmogus tik dėl jo amžiaus – tai leidžia mums pamatyti tikrus žmones ir vertinti jų elgseną, o ne gimimo datą dokumente.

  • Vaikai

Nemaža dalis gėjų nenori turėti vaikų. Priešingai nei heteroseksualiose porose, kur galimybės pratęsti giminę yra labai svarbios, mums tai nėra reikšminga. Mums nereikia galvoti ar kažkas dar pajėgus pastoti, ar apvaisinti. Todėl rinkdamiesi partnerį negalvojame apie tai ar mes dar galėsime turėti vaikų.

  • Šventė

Mes tiesiog mokame švęsti gyvenimą. Ir tai darome iki gilios senatvės. Tai leidžia mums nuolatos susitikti su naujais žmonėmis, megzti pažintis. Kai kurios iš jų peraugą ir į rimtesnius santykius.

  • Seksas

Na ir pabaigai – mes paprastai liekame seksualiai aktyvūs gerokai ilgiau, nei heteroseksualūs vyrai. Tai užtikrina ir platesnį partnerių ratą. Mes net turime specialią kategoriją – „Daddy“, kuri padeda įvardinti tam tikro amžiaus ir tipo vyrus.

 

Tai tik kelios priežastys. Jei žinote jų daugiau – parašykite mums info@gayline.lt ir mes papildysime šį sąrašą. Jau dabar akivaizdu, kad esame tie, kurie griauna stereotipus visuomenėje ir įneša sveiko požiūrio į kitą asmenį. Taigi, mėgaukimės tuo ir toliau, nepaisant koks būtų mūsų amžius.