10 gėjų ir biseksualių vyrų susirašinėjimo etikos taisyklių

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

10 gėjų ir biseksualių vyrų susirašinėjimo etikos taisyklių

Št, 12/23/2023 - 18:44
Kategorija:
0 komentarų

Susipažinai internete su vaikinu? Puiku, tačiau norint, kad jūsų bendravimas nenutrūktų po kelių žinučių, reikėtų laikytis tam tikrų etikos taisyklių. GayLine.LT pateikia kelis patarimus.

Kaip ir gyvame bendravime susirašinėjimas turi turėti ribas, kurios padeda išlaikyti pagarbą ir susidomėjimą vienas kitu. Štai keltas dalykų, kuriuos turėtumėte turėti galvoje:

  • Atviras turinys

Su kuo dalintis ar nesidalinti jūsų nuogo nuotraukomis – sprendžiate tik jūs. Primename, kad Lietuvoje galioje pakankamai griežti įstatymai dėl pornografinio turinio. Viena labai atvira nuotrauka gali užtraukti jums nemenką baudą.

Ne mažiau svarbu, kad tokios žinutės turi atitikti jūsų siekius. Jei norite tęsti bendravimą su vaikinu ateityje, tikriausiai neverta skubėti dalintis tuo, kas siunčia aiškią žinią – jog jūs čia tik dėl intymių santykių.

Pagarba vienas kitam yra pagrindas ilgalaikiam bendravimui. Jei kas spaudžia jus dalintis tuo, kuo jūs nenorite – nutraukite bendravimą. Jūs nieko neprivalote, neturi daryti tik todėl, kad to nori kas nors kitas, o ne jūs.

  • Jaustukai

Susirašinėjat labai svarbu naudoti jaustukus ir įvairius ženklus. Pasitelkite šauktuką, kai norite ką nors pabrėžti. 2015 m. „The Washington Post“ paskelbė straipsnį kuriame pateikė tyrimo rezultatus. Daugeliui žmonių sakiniai, kurie baigiasi tašku atrodo mažiau nuoširdūs nei kiti.

Paprastas patarimas – savo emocijas paverskite ženklu, kuris ją atskleistų. Kita vertus – neverta naudoti per daug tokių ženklų ten, kur jų nereikia. Susirašinėjimas turi priminti gyvą bendravimą, tačiau negali tapti emocijų kratiniu, kurį sunku sekti ir suprasti.

  • Atsakykite

Tam tikru metu tiesiog nenorite bendrauti ir gavę žinutę ją perskaitote, bet neatsakote. Tiesa pasakius, tyla yra blogiausia ką galite padaryti. Daugelyje naudojamų programėlių vartotojai mato, kad jūs perskaitėte žinutę. Tyla siunčia signalą, kad nebenorite su tuo asmeniu bendrauti.

Esate užsiėmęs – taip ir parašykite, kad žiūrite serialą, esate parduotuvėje, susirinkime ir atsakysite vėliau. Jūs neprivalote būti nuolatos pasirengęs bendrauti, bet atsakydamas parodote, kad konkretus asmuo jums rūpi.

  • Laikas

Kai nusprendžiate ką nors parašyti – turėkite laiko pabendrauti ilgiau. Įsivaizduokite, kad jis iš karto jums atsakys, o jūs prieš kelias akimirkas inicijavote pokalbį ir iškart jį nutraukiate. Tai tikrai nekuria gero jūsų įvaizdžio. Todėl pokalbį pradėkite kai tikrai žinote, kad jam galėsite skirti pakankamai laiko.

Tokie atsakymai kaip „gerai“, „ok“, „aha“ ar tik liukso, širdutės ženkliukas nėra bendravimas. Tai tik reakcija. Jei po to neseka tekstas – teksto skaitytojas pradeda įtarti, kad jūs nenorite bendrauti.

Nerašykite žinučių, kai su kuo nors bendraujate gyvai. Paprastas patarimas – jei nenorite netyčia parašyti ir nusiųsti teksto, kuris visiškai nesusijęs su jūsų pokalbiu internete.

  • Ilgi tekstai

Susirašinėjimas žinutėmis nėra skirtas ilgiems tekstams. Jei norite parašyti esė apie savo jausmus ir dienos įvykius – tai darykite sau, o ne siųskite kitam žmogui. Niekas nėra pajėgus perskaityti kelis lapus teksto. Net jei ir tai padarytų iš pagarbos jums, kaip reikėtų į tai reaguoti? Pasilikite tokio tipo pokalbius gyvam bendravimui.

  • Labinimasis

Kai rašome pirmąją žinutę, dažna naudojame žodelius „labas“, „hi“ ir pan. Bet tai nereiškia, kad tokias pat frazes reikėtų naudoti tuomet, kai jau kurį laiką bendraujate. Pasisveikinti puiku, bet tokios žinutės „Labas, kaip tu laikaisi?“ kiekvieną dieną greitai pradės pabosti. Eikite tiesiai prie reikalo – rašykite tai ką norite pasakyti, pasidalinkite tuo kuo geidžiate, o ne nuolatos labinkitės ir laukite atsakymo.

  • Pabaiga

Kai susirašinėjame labai svarbu, kad pokalbis nenutruktų kažkur per vidurį, kai vienas iš pašnekovų tikisi tolimesnio bendravimo. Todėl norint to išvengti – reikia aiškiai pabaigti pokalbį. Jūs jau turite eiti atlikti tam tikrų reikalų – taip ir parašykite. Ar jau einate miegoti vakare – kodėl to neįvardijus. Palinkėsite vienas kitam saldžių sapnų ir susitarsite susirašyti kitą dieną – būtent tokia pabaiga yra aiški ir iš bendravimo niekas nieko nebesitiki.

  • Kantrybė

Jūs išsiuntėte žinutę ir negavote atsakymo. Po to išsiuntėte dar vieną – ir vėl tyla. Palaukite kelias dienas. Neužbombarduokite žinutėmis. Jų lavina kuria įspūdį, kad su jumis kažkas tikrai nėra gerai. Bet kam gali kažkas nutikti, todėl tyla nereiškia, kad jus ignoruoja.

Jei tyla užsitęsė, tiesiog nieko nesiųskite ir palaukite. Jei jis susisieks su jumis ir atsiprašys už tylą – galėsite bendrauti toliau. Jei ne – tuomet matyt nelemta.

  • Įvairovė

Susirašinėjimas yra puiki priemonė bendrauti, bent jau pažinties pradžioje. Tačiau nepamirškite, kad gyvas bendravimas – telefonu, vaizdo skambučiu ar susitikus yra žymiai šauniau. Tokio bendravimo metu jūs galite jausti kito žmogaus emocijas, suprasti ką jis jaučia. Todėl jei jau ilgokai bendraujate žinutėmis – pagalvokite kaip tai paįvairinti. Puiki pradžia – tiesiog garso žinutės. Jos taip pat puikus būdas jūsų bendravimą padaryti intensyvesnį.

  • Įspėjimas

Susitarėte susitikti gyvai ir vėluojate – parašykite jam apie tai. Neverskite žmogaus nerimauti ir laukti. Parodykite, kad jums jis rūpi tiesiog informuodamas.