Gegužė 2022

Talibanas atmeta kaltinimus dėl moterų teisių pažeidimo

Talibano vadovas Hibatullah Akhundzada neseniai įsakė moterims dėvėti visą kūną dengiančius drabužius, moterims nurodyta neišeiti iš namų, jei jos neturi atlikti svarbių darbų už namų sienų.

Saugumo Taryba paragino Taliban valdžią „skubiai pakeisti politiką ir praktiką, kuriomis šiuo metu ribojamos Afganistano moterų ir mergaičių žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės“. Taip pat Taryba pareikalavo vėl leisti mergaitėms lankyti mokyklą.

Birželio 4 d. - „Baltic Pride 2022“ Donato Montvydo ir The Roop pasirodymai

Lietuvos muzikos žvaigždžių pasirodymas - tai tik dalis spalvotos ir nepakartojamos renginio programos. Ant scenos taip pat pasirodys Drag divos. Žiūrovai išvys LaDiva Live iš Belgijos, drag divą iš Šveicarijos – Catherine d'Oex bei pirmą kartą Lietuvoje pasirodys „The Switch Drag Race“ sezono lyderė bei „The Voice“ muzikinio šou dalyvė iš Prancūzijos – Leona Winter.

Ir tai dar ne viskas. Koks Pride be Lolitos Zero? Ji taip pat atvyks į renginį ir renginio dalyviams padovanos savo kūrinį „Not your mother“.

Birželio 4 d. - Vilniaus 1986_gallery - WE ARE PROPAGANDA

Ir šį kartą, pasirodydamas, tą darai dėl tų, kurie negali:
tai lėšų rinkimo renginys erdvėms ir iniciatyvoms, kurios palaiko ir kuria erdves VISIEMS queer žmonėms kurti, organizuotis ir būti savimi (visada)! Todėl visas pelnas, surinktas iš šio WE ARE PROPAGANDA vakarėlio, bus po lygiai padalintas LGBTQ+ bendruomenes buriančioms iniciatyvoms: socialiniams centrams Emma ir Luna6, queer-feministiniam festivaliui Sapfo ir asociacijai Trans Autonomija.

Ukrainos LGBTQ+ karių liudijimai: pasirengę ginti šalį iki pabaigos, tikisi lygiateisiškumo ateityje

Ne visi iš jų gali atskleisti savo tapatybę. Vieniems tai keltų grėsmę, jei patektų į nelaisvę rusų kariams, kiti - dar nepasirengę atsiskleisti visai šaliai. Tačiau visų jų liudijimai yra unikalūs ir kartu panašūs - šie žmonės sako, kad kovos iki galo.

Škotijos bažnyčia leis LGBTQ+ žmonių santuokas

Po ilgus metus trukusių diskusijų Generalinės asamblėjos Edinburge nariai balsavo už bažnyčios įstatymo pakeitimą. Tai reiškia, kad tos pačios lyties poros galės tuoktis bažnyčioje. Dvasininkai patys galės teikti paraiškas tuokti tos pačios lyties poras bažnyčiose, taigi jie nebus verčiami to daryti jei to nenori.

Pokyčių galia - Teisingumo ministrė atkūrė savo tikrąjį vardą ir pavardę

"Dar prieš porą savaičių Seimo salėje iš vieno kolegos Seimo nario teko išgirst “bet būk gera, tik nesikeisk vardo”. Aš jo nesikeičiu. Aš jį susigrąžinu", - Facebook rašo Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Rašyti vardą ir pavardę su x, w ir q raidėmis asmens dokumentuose tapo įmanoma sausį Seimus pritarus atitinkamoms įstatymo pataisoms. Nepaisant, kad šios raidės lietuvių oficialiame raidyne įtrauktos dar 19 a., šiems pakeitimams priešinosi nemaža dalis Seimo narių.

Birželio 3 d. - Metinė įvairovės chartijos konferencija - Atviri miestai

„Atviri miestai“ – tai tarptautinė konferencija, kurioje savo įžvalgomis apie lygias galimybes, žmogaus teises ir gyventojų įtrauktį dalinsis Europos ir Kanados miestų merai, verslo, viešojo sektoriaus ir NVO atstovai.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kartu su kitais Europos ir Kanados miestų merais aptars, kaip savivaldybės gali prisidėti kuriant atvirus ir draugiškus miestus, kuriuose gera gyventi visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, tautybės, rasės, tikėjimo, socialinės padėties, negalios, seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės.