Romas Zabarauskas: Lietuva taiko „gėjaus mokestį“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Romas Zabarauskas: Lietuva taiko „gėjaus mokestį“

Tre, 08/16/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Vakar režisierius Romas Zabarauskas socialiniame tinkle Facebook pasidalino naujiena, kad su savo šeimos nariu, parneriu Kornelijumi, pasirašė testamentus. Jis atkreipė dėmesį, kad gėjų poros tokiu atveju traktuojamos skirtingai ir joms tenka mokėti „gėjų mokestį“.

„Šiandien su Kornelijum pasirašėm oficialiuosius testamentus. Emocijos – įvairios. Smagu turėti žmogų, kuriam galiu įsipareigoti, ir kuriam jau septynerius metus neatsibostu. Mažiau smagu, jog Lietuvoje neturime galimybių susituokti ar auginti vaikų, ir turime ieškoti papildomų būdų, kaip nors kiek užtikrinti vienas kito saugumą“, - rašo Romas.

Jis pažymi, kad puikus LGBTQ+ šeimų diskriminacijos pavyzdys – paveldėjimo mokesčiai, kurie netaikomi susituokusioms heteroseksualioms poroms.

„Jei vienas mūsų mirtų, gavus palikimą, dar reiktų sumokėti 5-10 proc. mokesčių. Toks tarsi gėjaus mokestis, skirtas valstybei, kuri tave diskriminuoja. Sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), globėjų (rūpintojų), globotinių (rūpintinių), senelių, vaikaičių, brolių, seserų paveldimas turtas neapmokestinamas, o štai mūsų – bus“, - ako režisierius apnuogindamas Lietuvos realijas.