LGBTQ+ afganai, nepaisant mirties rizikos, surengė protestą Afganistane

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+ afganai, nepaisant mirties rizikos, surengė protestą Afganistane

Ant, 02/07/2023 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

Vasario pradžioje LGBTQ+ aktyvistai surengė protestą Afganistane, siekdami atkreipti dėmesį į Jungtinių Valstijų nesugebėjimą juos apsaugoti nuo Talibano teroro.

Privačioje rezidencijoje šalies sostinėje Kabule maždaug tuzinas afganų iš LGBTQ+ grupės „Behesht Collective“ susirinko parodyti pasauliui, kad jų gyvybėms vis dar gresia pavojus, praneša PinkNews. Nuo 2021 m. rugpjūčio mėn., kai Talibanas užgrobė valdžią, pranešama apie smurtą prieš LGBTQ+ žmones, prievartavimus ir net nužudymo atvejus.

Nepaisant baisios padėties, bendruomenės nariams sunku rasti prieglobstį. Daugelis Vakarų vyriausybių pastaraisiais metais taiko politiką, dėl kurios žmonėms sunkiau prašyti prieglobsčio, o tai reiškia, kad daugelis negali gauti reikalingos paramos.

Qadamshah, vienas iš LGBTQ+ žmonių, dalyvavusių trečiadienio proteste, ragina pasaulį atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta su queer bendruomene šalyje.

„Tai režimas, kuris netiki LGBTQ+ teisėmis, žmogaus teisėmis ir moterų teisėmis“, – „PinkNews“ sakė Qadamshah, anksčiau ėjęs aukšto rango valstybės saugumo pareigas. - „Nusprendėme surengti šį protestą, nes JAV ir Vakarų šalys paliko mus čia vienus“.

Iškart po protesto Kabule, Qadamshah ir kiti su juo susiję asmenys pabėgo į kaimyninę šalį, kad apsisaugotų nuo Talibano. Tiesa ir ten jam nėra saugu. Šalis, kurioje jie dabar gyvena, yra musulmoniška, čia tos pačios lyties asmenų seksualiniai santykiai yra kriminalizuoti, tačiau, tai vis tiek geriau nei Afganistanas.

„Afganistane, jei jie žino, kad esate LGBT, jus baudžia, muša, suima. Jie netgi žudo LGBT žmones... Tu slepiesi visur“, - pasakoja vyras. - „Mano paskutinė žinutė yra ta, kad pasaulis, JAV ir Vakarų šalys turėtų padėti LGBT afganams pabėgti, nes jie čia yra labai blogoje padėtyje“.

Nemat Sadat, gėjus afganistanietis, siekiantis evakuoti LGBTQ+ afganus, sako, kad trečiadienio protestas yra reikšmingas, nes jis vyko „po Talibano nosimi“.

„Jie kalba ir už save, ir šimtus tūkstančių LGBTQI+ afganų, kurie neturi ateities valdant Talibanui Afganistane“, – PinkNews sako N. Sadat.

Kaip ir daugelis LGBTQ+ afganų, Nemat liko nusivylęs Jungtinių Valstijų vaidmeniu apsaugant žmones.