TYRIMAS. Z kartoje LGBTQ+ asmenų padvigubėjo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

TYRIMAS. Z kartoje LGBTQ+ asmenų padvigubėjo

Sek, 02/05/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tai, kad pasaulį užvaldys gėjai - panašu pildosi. Juokaujame. O jei rimtai - vis daugiau jaunų žmonių nebebijo pripažinti kas jie yra ir tai atsispindi apklausų rezultatuose.

2021 m. atliktas Anglijos ir Velso gyventojų surašymas atskleidė, kad 6,9% 16–24 metų amžiaus asmenų save priskiria LGBTQ+ bendruomenei. Tai daugiau nei dvigubai daugiau lyginant su šios bendruomenės asmenų skaičiumi visoje šalyje, skelbia Pride.

Jaunų moterų ir merginų tarpe LGBTQ+ asmenų yra ženkliai daugiau, nei vaikinų. Skirtumas siekia apie 10 proc.

2021 m. „Gallup“ atlikta apklausa Jungtinėse Amerikos Valstijose atskleidė labai panašias LGBTQ+ bendruomenei priklausančių žmonių didėjimo tendencijas.

21% Jungtinių Amerikos Valstijų 18–24 metų amžiaus jaunuolių pripažino priklausantys šiai bendruomenei. Visoje šalyje LGBTQ+ save priskiria 7,1% gyventojų.

Mokslininkai ir tyrėjai ėmėsi diskutuoti kodėl stebime tokį spartų LGBTQ+ bendruomenei priklausančių asmenų augimą. Ne maža dalis jų aiškina, kad tiek Europoje, tiek JAV, LGBTQ+ žmonių matomumas ir palankesnis visuomenės požiūris į šios bendruomenės narius, paskatino jaunus žmones nebesislėpti ir nesistengti užgniaužti savo tapatybės. Priešingai - su ja susitaikyti ir tapti atviriems tiek sau, tiek kitiems.