Pretendentas į popiežius, prieš gėjus ir abortus kovojęs dvasininkas apkaltintas seksualiniu priekabiavimu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pretendentas į popiežius, prieš gėjus ir abortus kovojęs dvasininkas apkaltintas seksualiniu priekabiavimu

Sek, 08/21/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Antradienį Kvebeko teismui pateiktuose dokumentuose kardinolas Marc Ouellet, vienas ryškiausių Kanados katalikų lyderių, buvo apkaltintas seksualiniu prievartavimu, skelbia Washingtonpost. Praeityje jis buvo vienas iš favoritų užimti popiežiaus vietą.

Ieškinyje moteris, kuri nurodyta kaip „F“, kaltina M. Ouellet netinkamu prisilietimu ir komentarais, kai jis buvo Kvebeko arkivyskupas, o ji - pastoracinė praktikantė. Moteris teigia, kad tai sukėlė moteriai daug nerimo ir ji buvo priversta pasiskųsti popiežiui Pranciškui.

Ketvirtadienį išplatintame pranešime Vatikanas nurodė, kad reaguojant į skundą buvo atliktas tyrimas, o vėliau Pranciškus nusprendė, kad kanoniniam tyrimui „nepakanka pagrindo“.

78 metų M. Ouellet yra viena iš svarbiausių Vatikano veikėjų, vadovauja vyskupų tikrinimo ir valdymo skyriui. 2003 m. popiežius Jonas Paulius II jį paskyrė kardinolu.

Prieš 2013 m. vykusią konklavą, kurioje Pranciškus buvo paskirtas popiežiumi, M. Ouellet buvo dažnai minimas kaip kandidatas į 1,36 mlrd. pasaulio katalikų lyderius. Jo pavardė vis dar kartais figūruoja potencialių Pranciškaus įpėdinių sąrašuose.

Kanados kardinolas Marc Ouellet taip pat liūdnai pagarsėjo dėl savo pasisakymų prieš gėjų santuokas ir abortus.

Jis liudijo Kanados senate, ragindamas įstatymų leidėjus balsuoti prieš gėjų sąjungų įteisinimą, kurį jis apibūdino kaip „pseudo santuoką, fikciją“.

Dvasininkas taip pat teigė, kad abortai yra „mirties kultūra“. Jo nuomone, net moterims, kurios buvo pastojusios po išprievartavimo, turėtų būti uždrausta daryti abortą. „Jau yra auka. Ar turėtume padaryti kitą?“, - viešai klausė jis. - „Gyvybės atėmimas kitam visada yra moralinis nusikaltimas“.