Lietuvos advokatų taryba nemokamai imasi ginti galimai LGBTQ+ diskriminavusią Zitą Šličytę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lietuvos advokatų taryba nemokamai imasi ginti galimai LGBTQ+ diskriminavusią Zitą Šličytę

Pen, 08/05/2022 - 13:30
Kategorija:
0 komentarų

Tuo sunku patikėti, bet dar net nesibaigus ikiteisminiam tyrimui dėl Zitos Šličytės kalbos Kovo 11-osios minėjimo Seime metu, Lietuvos advokatų taryba pareiškė nemokamai ginsianti buvusią Aukščiausiosios Tarybos deputatę.

GayLine primena, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl pykčio kupinos kalbos Seime, kurios metu sale paliko dalis užsienio diplomatų ir Lietuvos politikų. Vertinama ar Zita Šličytė nediskriminavo ir nekurstė prieš LGBTQ+ bendruomenę.

„Advokatų taryba nusprendė, kad saviraiškos bei žodžio laisvė ir jo išsakymas, ypač iš Seimo tribūnos – iš paties demokratijos lopšio, negali būti varžomas. Nes žodžio ir minties laisvė – viena svarbiausių demokratinių vertybių. Ir kraštutinės baudžiamosios atsakomybės taikymas už žodžio išraišką mus įpareigoja padėti apsiginti", – klaipeda.diena sakė Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Minėtam portalui Tarybos pirmininkas patvirtino, kad du Advokatų tarybos Baudžiamojo proceso komiteto nariai sutiko ginti Z. Šličytę nemokamai, „jeigu ikiteisminis tyrimas bus tęsiamas ir jeigu bus taikoma kraštutinė atsakomybė“.

„Atsakomybės rūšių yra labai daug – pradedant moraline ir baigiant baudžiamąja. Ir jeigu už žodžio saviraišką būtų taikoma kraštutinė atsakomybė, tada jau kyla klausimas dėl demokratinių vertybių laikymosi“, – aiškino M. Kukaitis.

Lietuvos Advokatų Tarybos pirmininkas aiškino, kad žmones sukrėtusi Zitos Šličytės kalba buvo jos nuomonė, kurią ji turėjo teisę reikšti.

Visuomenininko Mantvydo Noreikos nuomone, toks Lietuvos advokatų tarybos sprendimas diskredituoja pačią organizaciją ir joje dirbančius žmones.

„Mano nuomone, tai yra spaudimas – ikiteisminį tyrimą atliekančioms institucijoms siunčiamas signalas, kad tai nebus lengva byla, jog pareigūnai turi gerai pagalvoti ar verta pareikšti kaltinimus. Toks veiksmas yra žemas ir diskredituoja Lietuvos advokatūrą kaip tokią“, - sako M. Noreika.

„Tokia ciniška ir įžūli Lietuvos homoseksualizacija jau turi ir be abejo turės ateityje neigiamas pasekmes visuomenės vienybei bei sutarimui“, – su įniršiu Kovo 11-osios minėjime aiškino buvusi Aukščiausiosios Tarybos deputatė. - „Nei vienai kultūrai iki mūsų nekilo mintis homoseksualų santykius sulyginti su vyro ir moters santuoka, kurios paskirtis yra gyvybės perdavimas, jos pratęsimo misija. Savaip interpretuodama prigimtines žmogaus teisės, bendruomenės mažuma kėsinasi prievarta primesti savo gyvenimo būdą visiems“.