Policija aiškinsis, ar nebuvo diskriminavimo ir kurstymo Z. Šličytės kalboje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Policija aiškinsis, ar nebuvo diskriminavimo ir kurstymo Z. Šličytės kalboje

Tre, 06/15/2022 - 22:23
Kategorija:
0 komentarų

Dėl Aukščiausiosios Tarybos deputatės Zitos Šličytės kalbos Kovo 11-osios minėjimo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas, praneša LRT.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 169 str. (diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės) ir 170 str. 2 d. (kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) numatytų nusikalstamų veikų požymius.

LRT policijos atstovė sakė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame bus atliktas vaizdo įrašo lingvistinis tyrimas.

Aukščiausiosios Tarybos deputatė Z. Šličytė Kovo 11-osios minėjimo metu Seime piktinosi Lietuvos homoseksualizacija. Jos kalba šokiravo dalį Seime buvusių svečių, kurie paliko salę.

„Tokia ciniška ir įžūli Lietuvos homoseksualizacija jau turi ir be abejo turės ateityje neigiamas pasekmes visuomenės vienybei bei sutarimui“, – pridūrė ji.

„Nei vienai kultūrai iki mūsų nekilo mintis homoseksualų santykius sulyginti su vyro ir moters santuoka, kurios paskirtis yra gyvybės perdavimas, jos pratęsimo misija. Savaip interpretuodama prigimtines žmogaus teisės, bendruomenės mažuma kėsinasi prievarta primesti savo gyvenimo būdą visiems“, – tuo metu pasipiktinimo neslėpė deputatė.