Norvegija gedi Osle prie LGBTQ+ klubo nužudytų aukų: „Kulkos negali nužudyti meilės“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Norvegija gedi Osle prie LGBTQ+ klubo nužudytų aukų: „Kulkos negali nužudyti meilės“

Sek, 06/26/2022 - 19:44
Kategorija:
0 komentarų

Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkoji šeima prisijungė prie gedinčiųjų ceremonijoje Oslo katedroje, rašo PinkNews. Čia sekmadienio rytą nedidelė, pačių artimiausiųjų žmonių grupė susirinko apraudoti savo šeimos narių, giminių, mylimųjų.

Gedintieji susirinko prie LGBTQ+ Pride vėliavos vaivorykštės spalvomis išmarginto katedros altoriaus, papuošto ryškiomis gėlėmis ir mažomis vėliavėlėmis. Tarp pamaldų dalyvių buvo ir ministras pirmininkas Jonas Gahras Støre, pranešė naujienų agentūra Associated Press.

„Šaudymas naktimis užbaigė „Pride“ eitynes“, – su liūdesiu sakė J. Støre’as. – „Tačiau tai nepadėjo taško kovai, kuria siekiama panaikinti diskriminaciją, išankstinį nusistatymą ir neapykantą“.

Jis gyrė tuos, kurie po masinių šaudynių Oslo išėjo į gatves.

„Dienos metu miestas buvo pilnas norinčių pasisakyti ne tik apie liūdesį ir pyktį, bet ir apie paramą, solidarumą bei norą toliau kovoti už kiekvieno žmogaus teisę gyventi laisvą, saugų gyvenimą“, - sakė J. Støre.

„Kulkos negali nužudyti meilės“, – pridūrė Norvegijos protestantų bažnyčios vadovas Olav Fykse Tveit.

Bažnyčia kažkada buvo atkakli LGBTQ+ teisių, tokių kaip santuokos lygybė, kritikė. Bet daugiau nebe, sakė O. Tveit, ir pasaulis turi daryti tą patį.

Pamaldose taip pat dalyvavo Norvegijos kron princesė Mette-Marit ir Masud Gharahkhani, Norvegijos parlamento Stortingo pirmininkas.

Kreipdamasis į Norvegijos musulmonų bendruomenę J. Støre sakė: „Žinau, kaip daugelis iš jūsų jautėtės, kai paaiškėjo, kad nusikaltėlis priklauso islamo bendruomenei. Daugelis iš jūsų patyrė baimę ir nerimą. Turėtumėte žinoti tai: mes stovime kartu, esame viena bendruomenė ir kartu esame atsakingi už savo bendruomenę“.

„Ši beprotystė mums tai primena. Ši kova nesibaigė. Tai nėra apsaugota nuo pavojų“, – pridūrė J. Støre. - „Bet mes ketiname tai laimėti kartu“.

Šeštadienį 42 metų iraniečių kilmės Norvegijos pilietis šalia LGBTQ+ klubo „London Pub“ nušovė du žmones, dešimtis sužeidė. Klubas įsikūręs triukšmingame pietrytiniame miesto kvartale buvo pagrindinė Oslo queer naktinio gyvenimo vieta nuo aštuntojo dešimtmečio.