norvegija

Norvegija gedi Osle prie LGBTQ+ klubo nužudytų aukų: „Kulkos negali nužudyti meilės“

Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkoji šeima prisijungė prie gedinčiųjų ceremonijoje Oslo katedroje, rašo PinkNews. Čia sekmadienio rytą nedidelė, pačių artimiausiųjų žmonių grupė susirinko apraudoti savo šeimos narių, giminių, mylimųjų.

Po įvykių Osle jautrūs R. Kirilkino, R. Zabarausko, E. Dobrowolskos ir kitų visuomenininkų komentarai

Žudiko išpuolis vaivorykštės vėliavomis pasipuošusiame Oslo centre sukrėtė daugelį. Socialiniuose tinkluose komentuodami įvykius, žinomi žmonės reiškė užuojautą, bet kartu priminė, kad kova už žmogaus teises yra kasdieninis darbas, kurį būtina tęsti.

Krauju paženklinta diena Osle. Žmonės išėjo į gatves palaikyti LGBTQ+ bendruomenės

Gėjų bare besilinksminantys žmones Osle net košmare nesapnavo to, kas įvyko. Du žmonės nužudyti, 21 sužeistas, iš jų 10 sunkiai, kiti atsipirko šoku. Šaudyta trijose netoli viena kitos esančiose vietose, įskaitant gėjų barą. Po išpuolio žmonės išėjo į gatves išreikšti paramą LGBTQ+ bendruomenei. Paramą išreiškė ministrai, bei karališkoji šeima.

Norvegija atsiprašė gėjų, praėjus beveik 50 metų po homoseksualumo dekriminalizavimo

1902 – 1950 metais šioje šalyje už lytinius santykius su tos pačios lyties asmenimis buvo nuteista 119 vyrų, skelbia BNS. Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį buvo taikomos represijos, buvo panaikintas 1972 metų balandžio 21 dieną.

Už lytinius santykius tarp vyrų buvo numatyta įkalinimo bausmė, o jų kriminalizavimas prisidėjo prie homoseksualų stigmatizavimo kitose visuomenės dalyse.

Norvegijos ambasadorius Lietuvoje: būtina skatinti LGBT+ bendruomenės iniciatyvas ir didinti jų matomumą

Norvegijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Ole Terje Horpestadas sako, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė pažangą šioje srityje, tačiau siekdami gerovės ir tvaraus vystymosi turėtume priimti visus savo piliečius ir panaudoti jų įgūdžius bei talentus.

Gėjų pažinčių programėlei „Grindr“ skirta bauda už dalijimąsi vartotojo duomenimis

Norvegijos valdžia trečiadienį pranešė, kad programėlei „Grindr“ skirta daugiau nei šešių milijonų eurų bauda už neteisėtą vartotojų asmeninių duomenų pasidalijimą su trečiosiomis šalimis, skelbia Abs-Cbn. 65 mln. Norvegijos kronų (7,2 mln. USD, 6,3 mln. eurų) bauda yra didžiausia, kada nors skirta už tokį atvejį Skandinavijos šalyje.