LGBTQ+ kelionių saugumo indeksas: Iš 203 šalių Lietuva užimą 60-ąją vietą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+ kelionių saugumo indeksas: Iš 203 šalių Lietuva užimą 60-ąją vietą

Pir, 03/27/2023 - 15:58
Kategorija:
0 komentarų

„Asher & Lyric“ įvertino įvairias šalis visame pasaulyje ir pateikė pavojingiausias bei saugiausias iš jų LGBTQ+ keliautojams.

Įvertintos net 203 šalys. Daugiau nei 400 valandų tyrėjai rinko duomenis apie įvairiose šalyse galiojančius teisės aktus, taisykles ir praktikas. Valstybės vertintos dešimtyje kategorijų.

Tyrėjai aiškinosi ar konkrečioje šalyje yra įteisintos tos pačios lyties santuokos ar partnerystė, ar leidžiama įsivaikinti, ar LGBTQ+ nariai yra apsaugoti darbo vietose, ar draudžiama juos diskriminuoti.

Tyrėjams rūpėjo ar valstybė kriminalizavusi smurtą prieš LGBTQ+ bendruomenės narius, kaip patys vietos gyventojai vertina ar jiems gera šalyje gyventi, ar yra pripažįstami translyčiai asmenys, ar yra renkami duomenys kiek iš jų nužudoma.

Galiausiai tyrimą atlikusi organizacija domėjosi ar tos pačios lyties santykiai nėra pripažįstami kaip nelegalūs bei ar nėra priimtų taip vadinamų „propagandos“ draudimo teisės aktų.

Nesaugiausiomis šalimis pripažintos: Brunėjus, Saudo Arabija, Nigerija, Kuveitas, Malavis, Gana, Jungtiniai Arabų Emyratai, Malaizija, Sudanas, Libija.

Didžiausią saugumą, anot „Asher & Lyric“, užtikrina Kanada, Švedija, Nyderlandai, Malta, Norvegija, Portugalija, Ispanija, Danija, Belgija, Jungtinė Karalystė.

Lietuva sąraše užima tik 60-ąją vietą. Šią vietą lėmė tai, kad mūsų šalyje pripažįstamos tik užsienyje sudarytos tos pačios lyties asmenų santuokos, darbo vietoje apsauga galioja tik dėl seksualinės orientacijos, bet ne lytinės tapatybės. Lietuvoje nėra statistikos kiek kasmet nužudoma translyčių asmenų bei galioja diskriminacinis apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas, kuris riboja informacijos sklaidą apie LGBTQ+ žmones. Pažymėtina, kad ir patys šalies gyventojai nėra labai patenkinti gyvendami Lietuvoje.

 

„Asher & Lyric“ vertinimas