• Užuojauta // Nuotr. iš Oslo Pride Facebook paskyros

Krauju paženklinta diena Osle. Žmonės išėjo į gatves palaikyti LGBTQ+ bendruomenės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Krauju paženklinta diena Osle. Žmonės išėjo į gatves palaikyti LGBTQ+ bendruomenės

Št, 06/25/2022 - 21:36
Kategorija:
0 komentarų

Gėjų bare besilinksminantys žmonės Osle net košmare nesapnavo to, kas įvyko. Du žmonės nužudyti, 21 sužeistas, iš jų 10 sunkiai, kiti atsipirko šoku. Šaudyta trijose netoli viena kitos esančiose vietose, įskaitant gėjų barą. Po išpuolio žmonės išėjo į gatves išreikšti paramą LGBTQ+ bendruomenei. Paramą išreiškė ministrai, bei karališkoji šeima.

Policija pirmuosius pranešimus apie šaudymą gavo 1 val. 14 min. ir praėjus penkioms minutėms įtariamasis buvo sulaikytas. Tai 42 metų iraniečių kilmės Norvegijos pilietis, manoma, yra radikalizuotas islamistas, sirgęs psichikos ligomis. Pasak Norvegijos pareigūnų, jis žvalgybos tarnyboms buvo žinomas nuo 2015 m.

„Mes (dar) nežinome, ar queet bendruomenė buvo numatytas taikinys“, – spaudos konferencijos metu sakė Norvegijos ministras pirmininkas Jonas Gahr Stoere.

„Šią dieną, birželio 25 d., turėjome švęsti meilę, užpildyti gatves vaivorykštės spalvomis, parodyti savo bendruomenę ir savo laisvę. Vietoj to, esame pilni sielvarto“, - sakė jis. – „Tegul nekyla jokių abejonių. Mes esame bendruomenė, esame įvairi ir stipri bendruomenė, ir mes niekada nebūsime išgąsdinti ir neatsisakysime savo vertybių“.

„Praėjusią naktį vaivorykštė buvo nudažyta juodai“, – sakė Anette Trettebergstuen, Norvegijos kultūros ir lygybės ministrė, kuri yra žymi LGBTQ+ teisių gynėja.

Po šio išpuolio buvo atšauktos LGBTQ+ eitynės Osle. Nepaisant to, keli tūkstančiai žmonių surengė spontanišką eiseną Oslo centre, mojuodami vaivorykštės vėliavėlėmis ir skanduodami angliškai: „Mes esame čia, mes esame LGBTQ+, mes niekur nedingsime“.

Norvegijos sosto įpėdinis princas Haakon su šeima atvyko padėti raudonų ir baltų rožių šalia Londono baro, kur prasidėjo išpuolis.

„Turime apsaugoti Norvegijoje teisę mylėti, ką norime“, – žurnalistams sakė princas.

„Laikysimės policijos rekomendacijų ir rūpinsimės vieni kitais. Šiltos mintys ir meilė keliauja artimiesiems, sužeistiesiems ir kitiems nukentėjusiems“, – sakė Oslo Pride lyderė Inger Kristin Haugsevje ir Lyčių ir lyčių įvairovės asociacijos vadovė. - „Greitai vėl didžiuosimės ir būsime matomi, tačiau šiandien pasididžiavimo šventę rengsime ir dalinsimės iš namų“.

Išpuolio liudininkas 46 metų Marcus Nybakken sakė, kad išgirdę šūvius žmonės slėpėsi kur tik galėjo. Nemažai jų spietėsi barų rūsiuose ir desperatiškai bandė susisiekti su artimaisiais telefonu.

„Daugelis žmonių verkė ir rėkė, sužeistieji rėkė, žmonės buvo išsigandę – labai, labai išsigandę“, – sakė vyras.

Žurnalistas Olav Roenneberg sakė, kad tuo metu buvo toje vietoje ir matė, kaip atvažiavo vyras su krepšiu, išsiėmė ginklą ir pradėjo šaudyti: „Tada pamačiau, kaip dūžta langai, ir supratau, kad turiu slėptis.

 

Parengta pagal Reuters, CNN informaciją