Gėjų pažinčių programėlei „Grindr“ skirta bauda už dalijimąsi vartotojo duomenimis

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gėjų pažinčių programėlei „Grindr“ skirta bauda už dalijimąsi vartotojo duomenimis

Ket, 12/16/2021 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Norvegijos valdžia trečiadienį pranešė, kad programėlei „Grindr“ skirta daugiau nei šešių milijonų eurų bauda už neteisėtą vartotojų asmeninių duomenų pasidalijimą su trečiosiomis šalimis, skelbia Abs-Cbn. 65 mln. Norvegijos kronų (7,2 mln. USD, 6,3 mln. eurų) bauda yra didžiausia, kada nors skirta už tokį atvejį Skandinavijos šalyje.

„Mūsų išvada tokia, kad „Grindr“ be teisinio pagrindo atskleidė naudotojų duomenis trečiosioms šalims“, – sakė Norvegijos duomenų apsaugos institucijos (DPA) tarptautinio skyriaus vadovas Tobiasas Judinas.

„Grindr“, kuri save vadina „didžiausia pasaulyje socialinių tinklų programėle, skirta gėjams, bi, transseksualams ir kitiems žmonėms“, kaltinama dalijusios GPS koordinatėmis, naudotojų profilių elementais, tokiais kaip amžius ar lytis, ir tuo, kaip vartotojai naudojasi programėle, taip nurodant jų seksualinę orientaciją.

„Manome, kad duomenys, atskleidžiantys faktą, kad kažkas yra Grindr naudotojas, aiškiai rodo, kad jis priklauso seksualinei mažumai“, – teigė DPA ir pridūrė, kad tai nusipelno ypatingos apsaugos.

Sausio mėnesį DPA perspėjo, kad „Grindr“ grės 100 mln. kronų bauda, arba maždaug 10 procentų jos pasaulinių pajamų, tačiau davė įmonei laiko iki vasario 15 d. paaiškinti savo poziciją.

Grindr tvirtino, kad pažeidimai buvo padaryti iki 2020 m. balandžio mėn., kai programėlė pakeitė savo naudojimo sąlygas.

Šiuo metu bendrovė turi tris savaites apskųsti sprendimą.

Daugiau Abs-Cbn.