Trans vyrų istorijos kaip varpos operacija pakeitė jų gyvenimus: „Tai daugiau nei svajojau“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trans vyrų istorijos kaip varpos operacija pakeitė jų gyvenimus: „Tai daugiau nei svajojau“

Pir, 02/06/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Translyčiai vyrai griauna gandus, kurie susiję su operacija kuomet iš jų pačių kūno odos suformuojama varpa. Pastarosiomis savaitėmis keletas jų socialiniuose tinkluose pasidalino savo patirtimi.

Jau daug metų prieš trans žmones nusiteikę internautojai nuolatos gąsdina visuomenę apie faloplastikos pasekmes. Faloplastika – tai dirbtinis varpos konstravimas trans vyrams arba varpos rekonstrukcija vyrams, patyrusiems rimtą traumą. Operacijos metu dažniausiai naudojama oda paimta iš dilbio, bet gali būti naudojama ir iš šlaunies srities ar nugaros.

„Pasitikėjimas savimi, meilė sau padidėjo daugiau nei svajojau“, – „PinkNews“ sako Felix pasakodamas apie jausmus po operacijos. - „Galiu jaustis saugesnis situacijose, dėl kurių ankščiau taip nesijaučiau, pavyzdžiui, rūbinėse sporto salėje. Aš nejaučiu neapykantos savo randams, kiekvienas iš jų pasakoja istoriją apie mano gyvenimo laikotarpį, kai išgyvenau sunkumus“.

Sausio pabaigoje Colby Gordon, Twitter socialiniame tinkle pasidalino žinute ir nuotraukomis, kuriose matosi nežymus randai ant dilbio. Tai apskatino ir kitus translyčius asmenis atvirai kalbėti apie jų išgyvenimus, drąsiai dalintis randais - kurie yra visiškas niekis lyginant su tuo, ką iš tiesų jiems davė varpos suformavimo operacijos.

Felix savo transplantaciją PinkNews apibūdino kaip „euforijos ir ryšio“ su tikru savimi ženklą.

„Aš tikrai buvau labai nerimavau. O kas nesinervintų? Laimei, namuose sulaukiau didelės paramos“, - teigia Felix pasakodamas apie jausmus iki operacijos. - „Aš taip pat intensyviai domėjausi chirurgais ir sužinojau kitų translyčių žmonių patirtis, kurie kreipėsi į tą patį chirurgą, todėl žinojau, kad esu gerose rankose“.

Kaip ir bet kuri intervencinė procedūra, ši operacija gali sukelti komplikacijas.  Tyrimai parodė, kad šlaplės komplikacijų dažnis gali būti nuo 24 iki 51 proc. Tiesa, gijimo procesą atidžiai stebi medicinos specialistai ir tai padeda išspręsti kilusias problemas.

„Turėjau keletą nedidelių komplikacijų“, – sakė Felix. - „Kai kurios vietos užgijo lėčiau nei kitos (...). Be to, mėnesį turėti kateterį taip pat nebuvo patogu“. Tačiau tuo pačiu metu jis teigia, kad šis pasikeitimas buvo neįtikėtinai svarbus jo gyvenime ir išgelbėjo jo gyvybę.

Tai, kad faloplastika yra saugi praktika, teigia ir daugiau organizacijų ir pacientų, kurie jau praėjo pasikeitimo procesą. Jie teigia, kad kiekvienas žmogus yra nuodugniai konsultuojamas apie galimas rizikas, tai pat ir randų susidarymą, komplikacijas - todėl, padedant specialistams, gali pats priimti sprendimus.

Finlay Games Youtube kanale atvirai kalba apie šią operaciją. Jis yra įrašęs kelis įrašus, kuriuose rodo atsigavimo po minėtos procedūros procesą. Jam faloplastika buvo atlikta 2015 m. ir tai pakeitė vyro gyvenimą.

„Mano gyvenimas neatpažįstamai pasikeitė į gerąją pusę dėl šios neįtikėtinos operacijos. Pasikeičiau taip, kaip net nesitikėjau“, – sakė jis.