Policija panaudojo jėgą. Turkijos universitete LGBTQ+ eitynės baigėsi suėmimais (video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Policija panaudojo jėgą. Turkijos universitete LGBTQ+ eitynės baigėsi suėmimais (video)

Pir, 05/23/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Boğaziçi universitete vykusios LGBTQ+ eitynės buvo nutrauktos, o riaušių policija suėmė dešimtis studentų, praneša PinkNews. LGBTQ+ žmonės Turkijoje patiria vis didesnį persekiojimą.

Po nesėkmingo 2016 m. perversmo Turkija paskelbė nepaprastąją padėtį, kuria pasinaudojo Turkijos prezidentas, kad 2017 m. uždraustų visus LGBTQ+ teisių renginius siekiant neva užtikrinti „taiką ir saugumą“. Tačiau penktadienį Boğaziçi universiteto, vieno geriausių šalies valstybinių universitetų, studentai surengė devintą kasmetinį „Pride“ paradą.

Renginį organizavo Boğaziçi universiteto LGBTIA+ studijų klubas „BÜLGBTİA+“. Tiesa jis jau metus veikia neoficialiai, nes universiteto vadovybė pernai jį išformavo.

Žygiuodami link buvusio BÜLGBTİA+ klubo patalpų studentai mojavo vaivorykštės vėliavėlėmis ir ragino būti tolerantiškiems. Tačiau netrukus įsikišo universiteto apsauga, o po kurio laiko prisijungė ir riaušių policija.  Paradas buvo apsuptas policijos ir panaudoję jėgą prieš taikius žmones suėmė eitynių dalyvius.

Pasak ÜniKuir, LGBTQ+ studentų organizacijos Turkijoje, 70 studentų buvo suimti.

„ILGA Europe“ pasmerkė šiuos veiksmus: „Smerkiame smurtinį susidorojimą su Boğaziçi universiteto „Pride“ eitynių dalyviais, kuris pažeidžia LGBTI studentų teisę į susirinkimų ir žodžio laisvę. Raginame nedelsiant paleisti sulaikytuosius, o valdžios institucijas ištirti bet kokio smurto panaudojimą“.