Turkija

Stambule aktyvistai surengė LGBTQ+ eiseną. Mažiausiai 15 jų sulaikyta (video)

Turkijos policija surengė reidą Stambule ir sulaikė mažiausiai 15 žmonių, kurie dalyvavo už LGBTQ+ teises pasisakančių žmonių proteste. Šalies valdžia draudžia panašaus pobūdžio renginius, tačiau šiemet jame bent trumpam pavyko sudalyvauti keliems šimtams žmonių.

Artėja atostogos. Ar LGBTQ+ saugu keliauti į Turkiją?

Turkija yra itin populiari vieta atostogauti. Juo labiau, kad šalis siūlo įvairias galimybes – tiek planuojantiems kelionę patiems, tiek norintiems rinktis „viskas įskaičiuota“ viešbučius. Nors daugeliu atveju šalis laikoma saugia, tačiau kaip yra su LGBTQ+ turistais?

Paskelbtas vaivorykštės žemėlapis. Įvertinta ir LGBTQ+ teisių padėtis Lietuvoje

ILGA Europe paskelbė Europos vaivorykštės žemėlapį, kuriame vertinama LGBTQ+ asmenų teisinė ir politinė padėtis 49 Europos šalyse. Nepaisant didėjančių ir intensyvėjančių išpuolių, taip pat ir smurtinių, teisės aktų srityje daugelis šalių padarė pažangą. Taip pat pateiktas ir padėties vertinimas Lietuvoje.

Erdoganas pareiškė „nepripažįstantis LGBT“ ir imsis kovoti su iškrypimais

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas pareiškė, kad jo valdančioji AK partija ir jos sąjungininkai niekada „nepripažins LGBT“ žmonių. Taip pat jis pažadėjo kovoti su vadinamosiomis „iškrypėliškomis“ tendencijomis šalyje.

Turkijos prezidentui Jungtinėse Tautose pasivaideno LGBTQ+ vėliava. Išreiškė nepasitenkinimą

Į Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos posėdį atvyko daugelio pasaulio šalių lyderiai. Pagrindinėje salėje organizatoriai pasitelkė spalvas naudojamas reprezentuoti darnaus vystymosi tikslus, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas čia išvydo LGBTQ+ vėliavą.