Feministė G. Garlaitė: Tai, kad aš pasirinkau būti savo tiesoje, mane tiesiog sustiprino

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Feministė G. Garlaitė: Tai, kad aš pasirinkau būti savo tiesoje, mane tiesiog sustiprino

Tre, 04/20/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Vilnietė Gabrielė Garlaitė įsitikinusi, kad feminizmo  demonizavimas tik įrodo, koks jis visuomenei reikalingas, skelbia Lrytas. Akivaizdu, kad moteriai išgyventi šiame pasaulyje yra nelengva. Pasaulis yra sukonstruotas pagal vyrus. Todėl gimti baltuoju vyru, nepaisant to kaip visuomenė išlaisvėjo, iki šiol yra akivaizdi privilegija.

„Natūralu, kad mes turime skirtumų tiek tarp lyčių, tiek lytyse, bet bėda atsiranda tada, kai tie skirtumai tampa įrankiu kažką ignoruoti, kažkieno neišklausyti, kažkam nurodinėti. Dėl to feminizmas yra priimamas taip aršiai ir net neigiamai, nes, kai tu nori kažką užtildyti, bet tas kažkas, kas nenori būti užtildytas, pradeda garsiai kalbėti, tai aišku, kad tave tai nervina, nori visaip kaip padaryti, kad to nesigirdėtų.

Tai, kad feminizmas yra taip demonizuojamas, tik įrodo, koks jis reikalingas. Nes jei iš tikrųjų feminizmas būtų nieko vertas, niekas apie jį ir nekalbėtų, net jei ir kalba iš blogosios pusės“, – duodama interviu Lrytas aiškino pašnekovė.

Ji pažymėjo, kad Lietuvoje feminizmas nėra labai populiarus, nes neretai klaidingai suvokiama pati judėjimo esmė. "Feminizmas sako, kad mes jums duosime laisvę. Bet kas yra ta laisvė? Niekas apie ją nežino, nes viskas priklauso tik nuo tavęs ir tavo asmeninės atsakomybės, kaip feminizmą panaudosi savo labui. Tai yra tiesiog laisvė būti savimi, laisvė būti moterimi vyrų valdomame pasaulyje“, – sako G. Garlaitė.

Jauna moteris taip pat priklauso ir LGBTQ+ bendruomenei. Ji teigia, kad pastaraisiais mėnesiais šiai bendruomenei teko ne vienas smūgis, tačiau padėtis keičiasi.

„Tam tikri pastarųjų metų įvykiai nenumušė pozityvo, jis auga ir toliau. Kas atsitiko – man atrodo, kad tai yra labiau ne apie požiūrį, o apie galią – žmonės pajuto, kad kažkas realiai gali pasikeisti. Iki partnerystės pateikimo (Partnerystės įstatymo, – aut.past.) nebuvo realių pokyčių. Buvo eitynės, kurios nieko nereikalavo, bet jokių realių veiksmų nebuvo. Natūralu, kad, kai iš ignoravimo išeini į matomumą, pasakai, kad esi čia, galios pozicija nori tave nustumti ir duoda tau stiprų atsaką.

Nemanau, kad palaikymas LGBT bendruomenei sumažėjo. Aš manau, kad jis ir toliau auga, ir dėl to, kad ateina realūs pokyčiai, dėl to pasipriešinimas labiau matomas“, – svarstė Gabrielė.