moterys

Lyčių lygybė ES pasiekė naujas aukštumas. Lietuva vis dar žemiau vidurkio

Europos lyčių lygybės institutas paskelbė 2023 metų lyčių lygybės indeksą. Kontaktuojama, kad atotrūkis tarp vyrų ir moterų mažėja. Stebimas pagerėjimas moterų atstovavime valdybose ir nacionaliniuose parlamentuose.

Popiežius Pranciškus užsimena apie palankumą laiminant tos pačios lyties asmenų sąjungas

Popiežius Pranciškus teigia esantis atviras tos pačios lyties asmenų santykių palaiminimui Romos katalikų bažnyčioje, su tam tikromis išlygomis. Jis teigia, kad tokie palaiminimai negali tapti kasdienybe ir jie neturėtų būti laikomi lygiaverčiais santuokai. Atsakydamas į penkių kardinolų klausimus, popiežius taip pat pasiūlė galimybę atverti kunigystę moterims.

PERGALĖ. Meksikos Aukščiausiasis Teismas dekriminalizavo abortus

Meksikos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį panaikino visas federalines baudžiamąsias bausmes už abortus ir nusprendė, kad nacionaliniai įstatymai, draudžiantys šią procedūrą, prieštarauja Konstitucijai ir pažeidžia moterų teises.

Anglijos futbolininkė atsisakė paspausti FIFA vadovo ranką dėl jo seksistinių pasisakymų

Anglijos rinktinės gynėja Lucy Bronze nepaspaudė FIFA vadovo Gianni Infantino rankos per medalių įteikimo ceremoniją. Tai įvyko netrukus po FIFA prezidento pasisakymų, kuriuose jis teigė, kad moterys turi „pasirinkti tinkamas kovas“ ir įtikinti vyrus elgtis vienaip ar kitaip.

Tarptautinė šachmatų federacija mano, kad vyrų protas pranašesnis? Įvedė draudimus trans moterims

Beprotybei nėra ribų – taip būtų galima apibūdinti Tarptautinės šachmatų federacijos sprendimą uždrausti trans moterims varžytis su moterimis. Jei kai kurios sporto šakos panašius sprendimus motyvuodavo fiziniu pranašumu - tai kaip šiuo atveju? Ar vyrų smegenys jį irgi turi? Toks sprendimas sulaukė kritikos bangos.