moterys

Abortus įteisinantis įstatymas JAV Senate patyrė fiasko

JAV Senatas nepriėmė įstatymo projekto, kuriuo būtų išsaugota galimybė atlikti abortus. Demokratų pasiūlytas Moterų sveikatos apsaugos įstatymo projektas trečiadienį buvo atmestas 49 politikui balsavus už ir 51 - prieš. Respublikonai vieningai nepalaikė projekto.

Gydytojai - medikamentinį abortą būtina įteisinti. Politikai tam prieštarauja

Sveikatos apsaugos ministerija paruošė teisės akto projektą, kuris leistų įteisinti medikamentinį abortą. Akušeriai-ginekologai sako, kad toks aborto metodas yra gerokai mažiau rizikingas sveikatai. Tačiau tam prieštarauja "geriau nei medikai viską išmanantys" Seimo nariai.

Abortų įteisinimo panaikinimas: aistros ne tik JAV, bet ir Europoje

Jei jums atrodo, kad prieš abortus nusitiekusių politikų planai siekia tik Jungtines Amerikos Valstijas - reikėtų permastyti viską iš naujo. GayLine.LT aiškinasi kaip atsitiko, kad nuo 1973 m. priimtas sprendimas įteisinantis abortus JAV staiga gali būti atšauktas ir kokios to pasekmės Europai.

Erica Jennings: LGBTQ+ teisė į partnerystę - tai fundamentalūs dalykai

Vytauto Didžiojo universitetas startavo su informacine kampaniją „Aš nesu Sacharovas, bet...“. Ja norime atkreipti visuomenės dėmesį į žmogaus teisių svarbą, kalbėti apie vertybes už kurias kovojo žymus Rusijos disidentas, Nobelio premijos laureatas. Prie akcijos jau prisijungė dainininkė Erica Jennings, laidų vedėja, žurnalistė Beata Nicholson, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius, prof. Vytautas Landsbergis, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Specialistė atsakė, ką daryti, jei sekso metu norisi šlapintis

Noras šlapintis sekso metu yra stebėtinai dažnas reiškinys, rašoma netdoctor.co.uk. Jį patiria net 60 proc. moterų. Tiesa vyrai su šiuo reiškiniu susiduria ypač retai, nes nes vyrams būdingas kitoks įgimtas mechanizmas, neleidžiantis šlapintis erekcijos metu.

Karo žurnalistė: vargu ar kas bus nubaustas už moterų ir vaikų prievartą Ukrainoje

Pasak karo žurnalistės, prievarta karo metu būdavo pasitelkiama jau seniai, pavyzdžiui graikų ir persų laikais. Vis dėlto, tai negali būti pateisinama XXI amžiuje ir tai yra karo nusikaltimas. Christina Lamb bando aiškintis ir smurto priežastis.

Feministė G. Garlaitė: Tai, kad aš pasirinkau būti savo tiesoje, mane tiesiog sustiprino

„Natūralu, kad mes turime skirtumų tiek tarp lyčių, tiek lytyse, bet bėda atsiranda tada, kai tie skirtumai tampa įrankiu kažką ignoruoti, kažkieno neišklausyti, kažkam nurodinėti. Dėl to feminizmas yra priimamas taip aršiai ir net neigiamai, nes, kai tu nori kažką užtildyti, bet tas kažkas, kas nenori būti užtildytas, pradeda garsiai kalbėti, tai aišku, kad tave tai nervina, nori visaip kaip padaryti, kad to nesigirdėtų.

Protestas Dubline: prievartavimas yra karo ginklas

Tuo metu, kai Vilniuje prie Rusijos ambasados vyko solidarumo su Ukrainos moterimis akcija - ji rengta ir Dubline. "Prievartavimas naudojamas kaip karo ginklas ir tai reikia sustabdyti", - socialiniame tinkle Instagram rašo Eglė Karpavičiūtė, kuri pasidalino renginio nuotraukomis.

Prie Rusijos ambasados - solidarumo akcija su Ukrainos moterimis (video)

Apie šimtas moterų surištomis rankomis už nugarų, iškruvintomis kelnaitėmis, su maišais ant galvų, tylėdamos pareiškė, kad tai ką daro Rusijos kareiviai yra nusikaltimas ir su tuo negalima taikstytis.

Dar prieš akciją LRT eteryje Neringa Butkutė, viena iš akcijos organizatorių, sakė, kad akcijos tikslas atkreipti ir kitų valstybių dėmesį: