Knyga apie vienaragius uždrausta, nes neva vaivorykštė skatina vaikus tapti gėjais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Knyga apie vienaragius uždrausta, nes neva vaivorykštė skatina vaikus tapti gėjais

Ant, 04/19/2022 - 16:36
Kategorija:
0 komentarų

Knygų vaikams autorius teigia, kad Ohajaus mokyklos administracija nusprendė cenzūruoti jo knygą apie vienaragius, baimindamiesi, kad ji „paskatins vaikus tapti gėjais“, rašo Metroweekly. Rašytojas buvo priverstas atšaukti knygos „Gera būti vienaragiu“ skaitymus.

45 metų Jason Tharp teigia, kad knygą parašė siekdamas skatinti vaikų įtrauktį ir planavo balandžio 6 d. skaityti šią knygą pradinės mokyklos mokinių grupei. Tačiau dieną prieš renginį sulaukė mokyklos direktoriaus skambučio.

Direktorius informavo, kad  mokyklos admininistracija nepritarė knygos pristatymui, nes joje gali būti propaguojamas homoseksualumas.

„Aš tik pasakiau, ar kas nors susidarė nuomonę, kad sukūriau knygą apie gėjus? Direktoriaus atsakymas buvo „Taip“. Aš paklausiau: „Kodėl? Dėl vaivorykštės ir vienaragių?“, -  Jason Tharp sakė žurnalistams, patvirtindamas, kad direktorius atsakė teigiamai į jo užduotus klausimus.

Vėliau paaiškėjo, kad vienas iš tėvų peržiūrėjo rašytojo socialiniame tinkle paskelbtas žinutes ir pamatė, kad jis palaiko LGBTQ+ bendruomenę. Tai ir tapo priežastimi, kodėl daugiau nei prieš du metus suplanuotas renginys buvo atšauktas. Mokykla taip pat buvo užsakiusi 500 knygų, kurias ketino išdalinti mokiniams prieš šį renginį.

„Paaiškėjo, kad vienas iš tėvų atėjo ir pasakė, kad, greičiausiai, aš ateinu turėdamas tikslą verbuoti vaikus būti gėjais“, – sakė jis. - „Tai pats beprotiškiausias dalykas apie kurį niekada per milijonus metų nebūčiau pagalvojęs - kad ginsiu vienaragius - nes žmonės manė, kad bandau užverbuoti vaikus“.

Rašytojas pasiūlė mokyklai pakeisti skaitymams skirtą knygą. Knygoje „Gera kvepėti!“ pasakojama apie skunką, kuris, skirtingai nei kiti skunksai, mėgaujasi kvepiančiais daiktais. Galų gale skunkas sutinka kitą skunką, kuriam taip pat patinka malonūs kvepiantys ir jiedu tampa draugais.

Tačiau mokyklų pareigūnai atmetė ir šį pasiūlymą, baimindamiesi, kad bet kokia žinutė, skatinanti įtrauktį, gali būti interpretuojama kaip LGBTQ+ remiančios darbotvarkės propagavimas.

Jason Tharp parašė 18 knygų. Jis norėjo rašyti apie vienaragius, nes tai nekeliantys grėsmės veikėjai, skatinantys įtraukti vaikus, kurie gali jaustis atskirti arba skirtingi nuo savo bendraamžių.

„Suaugusieji įdeda savo nesaugumo filtrą į šias problemas ir tą nesaugumą projektuoja į vaikišką knygą“, – sakė rašytojas „The Independent“.

Mokyklos tėvų teigimu, pareigūnai nuėjo dar toliau, liepdami kitiems mokytojams nukabinti visus meno kūrinius, kuriuose pavaizduotos vaivorykštės ar vienaragiai.