Penki absurdiškiausi mitai apie homoseksualius žmones
Nors pasaulis juda į priekį tolerancijos ir lygybės srityje, vis dar esama daugybės klaidingų įsitikinimų ir mitų apie LGBTQ+ bendruomenę. Šie mitai ne tik neturi jokio pagrindimo, bet ir kursto neapykantą bei diskriminaciją. GayLine.LT pateikia penkis absurdiškiausius dalykus, kurie dažnai naudojami melus skleidžiančių veikėjų ir politikų Lietuvoje.
- Mitas: Homoseksualumas yra „pasirinkimas“
Vienas dažniausių mitų yra tai, kad homoseksualumas yra pasirinkimas, tarsi seksualinė orientacija būtų kažkas, ką gali paimti ir pritaikyti sau, nes to nori. Toks įsitikinimas grindžiamas prielaida, kad žmonės sąmoningai nusprendžia būti homoseksualūs. Įvairūs veikėjai tikina, kad tai tiesiog mada, kuri atėjo ir praeis.
Mokslininkai jau seniai diskutuoja apie tai, kad seksualinė orientacija yra įgimta. Be to žinant, kokią diskriminaciją patiria daugelis LGBTQ+ - kodėl žmonės rinktųsi būti persekiojami, rizikuoti būti užpulti, sužaloti ar net nužudyti vien dėl savo seksualinės orientacijos? Homoseksualumas nėra sprendimas, tai natūrali dalis to, kas žmogus yra.
- Mitas: Homoseksualūs žmonės nori „užverbuoti“ kitus
Vienas iš pačių keisčiausių mitų yra įsitikinimas, kad homoseksualūs žmonės siekia „užverbuoti“ kitus ir paversti juos homoseksualiais. Šis mitas remiasi sunkiai sveiku protu suvokiama mintimis, kad homoseksualumas yra liga, kuria galima užsikrėsti, todėl būtina stabdyti „LGBTQ+ propagandą“, ypač mokyklose.
Būtina suprasti, kad informacijos pateikimas apie tai, kad LGBTQ+ egzistuoja nėra propaganda – o veikiau realybės įvardijimas. Tokia informacija svarbi LGBTQ+ jaunuoliams, kurie jau jaučia savo skirtumus nuo bendraamžių ir neretai kaltina save dėl to. Ji leidžia suvokti, kad viskas su tavimi yra gerai.
Seksualinės traukos tos pačios lyties asmeniui nėra įmanoma išmokyti. Tu arba ją jauti, arba ne. Todėl neįmanoma kažko „užkrėsti“.
Iš tikrųjų žmonės negali pakeisti savo seksualinės orientacijos ir nėra tokio dalyko kaip „verbuoti“ ką nors tapti homoseksualiu. Homoseksualūs žmonės tiesiog nori gyventi savo gyvenimą laisvai ir mylėti tuos, kuriuos myli, be baimės ir spaudimo.
- Mitas: Homoseksualumas yra liga
Deja, dar ir šiandien galima išgirsti, kad homoseksualumas yra „liga“, kurią reikia „gydyti“. Tai yra visiškai klaidingas mitas, kuris ne tik prieštarauja mokslui, bet yra žeminantis bei skatinantis LGBTQ+ jaunų žmonių psichologines traumas.
1973 metais Amerikos psichiatrų asociacija oficialiai pašalino homoseksualumą iš psichikos sutrikimų sąrašo, ir nuo to laiko dauguma pasaulio sveikatos organizacijų pripažįsta, kad homoseksualumas yra normali seksualinė orientacija. Bandymas „gydyti“ homoseksualumą yra neetiška praktika, kuri sukelia skausmą, kančią.
Šiam mitui pagrįsti dažnai pasitelkiami neva „išgiję“ buvę homoseksualai. Kadangi didžioji dalis visuomenės nesupranta, kad seksualumas yra spektras – nėra vien tik 100 proc. heteroseksualų ar 100 proc. homoseksualų, jie patiki tokiais išgalvotais melais. Iš tiesų seksualumas laikui bėgant gali kisti, be to yra nemažai biseksualių žmonių.
- Mitas: Homoseksualūs žmonės negali turėti vaikų
Vienas labiausiai žeidžiančių mitų yra tas, kad homoseksualūs žmonės negali būti tėvais. Šis mitas remiasi prielaida, kad vaikai gali gimti tik „tradicinėse“ šeimose su motina ir tėvu.
Realybė yra visiškai kitokia. Nors ne visi LGBTQ+ žmonės nori turėti vaikų, bet dalis jų juos augina. Kartais pasitelkiama surogatinė motinystė ar vaikai įsivaikinami.
Šį mitą skleidžiantys asmenys dažnai apsimeta susirūpinę žmonių mažėjimu konkrečioje šalyje. Jie taip pat skleidžia melus, neva tos pačios lyties šeimos, kurios jau turi vaikus – juos žaloja. Daugybė mokslinių tyrimų parodė, kad homoseksualūs tėvai yra tokie pat geri, kaip ir heteroseksualūs. Vaikai, augantys homoseksualiose šeimose, patiria tiek pat meilės, rūpesčio ir dėmesio, kiek ir kitose šeimose. Svarbiausia yra ne šeimos struktūra, o emocinė ir fizinė parama, kurią vaikas gauna. Ir būtent homofobai, kurie skleidžia tokius melus, dažniausiai ir sukuria aplinką, kurioje vaikas jaučiasi nepatogiai, yra diskriminuojamas tik todėl, kad jo tėvai yra du tėčiai ar dvi mamos.
- Mitas: Homoseksualūs žmonės negali turėti tvarių santykių
Dar vienas absurdiškas mitas - homoseksualūs žmonės nesugeba palaikyti rimtų ar ilgalaikių santykių. Ši klaidinga prielaida dažnai grindžiama idėja, kad homoseksualūs santykiai yra tik trumpalaikiai, susiję su vienkartiniu seksu, bet ne meile.
Realybė yra priešinga. Homoseksualūs žmonės, kaip ir heteroseksualūs, ieško meilės, artumo ir pastovumo. LGBTQ+ bendruomenėje yra daugybė porų, kurios gyvena kartu metų metus, augina vaikus ir sukuria stiprius emocinius ryšius. Santykių kokybė nėra nulemta lyties ar seksualinės orientacijos.
Tai, kad daugelis žmonių yra priversti slapstytis, net nuo artimųjų, ir negali pristatyti savo antrų pusių artimiesiems, kartu kaip pora nueiti į viešą renginį yra visuomenės problema, o ne pačių homoseksualių žmonių. Kuo visuomenė homofobiškesnė – tuo labiau žmonės slepiasi ir žiūrint iš šalies ima atrodyti, kad jie nekuria tvirtų šeimų.
Šios klaidingos prielaidos dažnai kyla iš nežinojimo ar baimės to, kas yra kitaip nei didžioji dauguma. Tačiau svarbu suprasti, kad šie mitai neturi jokio mokslinio ar realaus pagrindo, o homoseksualūs žmonės, kaip ir visi kiti, tiesiog nori gyventi laimingą ir visavertį gyvenimą. Švietimas, atvirumas ir empatija yra raktas į tai, kad šie mitai būtų pagaliau paneigti ir visuomenė taptų lygiavertiškesnė bei tolerantiškesnė visiems.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti