• Kim VAN SPARRENTAK // Nuotr. ES
  • Cyrus ENGERER // Nuotr. ES
  • Europos Parlamentas // Nuotr. ES

LGBTQ+ užpultiems žmonėms Europos politikų dėmesys: visos gyvybės yra svarbios

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+ užpultiems žmonėms Europos politikų dėmesys: visos gyvybės yra svarbios

Sek, 03/17/2024 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Miniai žmonių užsipuolus du LGBTQ+ asmenis Graikijoje šį įvykį pasmerkė Europos politikai. Skubos tvarka klausimas buvo įtrauktas į šią savaitę vykusią Europos Parlamento sesiją Strasbūre. Pabrėžta, kad neapykantos augimas kelia grėsmę daugelio šalių piliečiams ir demokratijai.

„Tai, kad politikai sutiko aptarti įvykius Salonikų centre rodo tikrą lyderystę. Būtų buvę ženkliai blogiau, jei girdėtume tylą. Nes tyla yra pritarimas neapykantai, skaldymui ir prievartai“, - apie sprendimą įtraukti į plenarinę sesiją šį klausimą sako Martynas Norbutas, LGBTQ+ darbuotojus institucijose vienijančios organizacijos Egalite narys. Būtent jis pasiūlė žaliesiems inicijuoti šią diskusiją.

191 parlamentarui pritarus, 102 balsavus prieš ir 21 susilaikius klausimas „Stiprėjanti prieš LGBTIQ asmenis nukreipta retorika ir smurtas: pastarojo meto išpuoliai Salonikuose“ buvo įtrauktas į darbotvarkę.

Trečiadienio vakarą posėdyje dalyvavo ir Europos Komisijos atstovai. „Šie nerimą keliantys įvykiai mūsų Sąjungoje kelia tiesioginę grėsmę mūsų visuomenėms, grindžiamoms lygybės ir pagarbos principais. Per pastaruosius metus pastebėjome homofobijos ir transfobijos plitimą bei agresyvumo didėjimą tiek globaliai, tiek Europos Sąjungoje“, - sakė komisarė Elisa Ferreira.

Ji pakvietė visus politikus prisiimti atsakomybę ir imtis neatidėliotinų veiksmų padėtį keisti. „Tai yra momentas parodyti realiame gyvenime, kad galime kurti Europą, kurioje galite būti, kas esate, mylėti, ką norite, ir siekti kuo aukštesnių tikslų. Kartu galime paversti šią Europos viziją realybe“.

Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos vardu kalbėjęs Cyrus Engerer teigė, kad panašūs išpuoliai nėra tik „įprasta nusikalstama veika“.

„Tai nėra įprastas įžeidimas, paprastai po to pereinama prie smūgių arba smurto peiliu ir kartais ginklu. Tai, kas įvyko Salonikuose praėjusią savaitę, turi būti pasmerkta“, - teigė Europos Parlamento narys. - „Neapykanta ir smurtas neturi ribų, bet mes kovosime iki galo, kad šis Parlamentas išliktų prieglobstis tiems, kurie bėga nuo neapykantos“.

Žaliųjų frakcijos narė Kim Van Sparrentak savo apsisakymą pradėjo siųsdama žinią nukentėjusiems asmenims Graikijoje.

„Žinokite, kad esate pastebėti, žinokite, kad esate mylimi, žinokite, kad nusipelnote eiti gatvėmis ir būti saugiais. Ir žinokite, kad baisūs dalykai, kuriuos išsakė kiti šioje salėje ir daugelyje kitų parlamentų nėra daugumos pozicija. Mes žinome, kad nusipelnote, kad mes veiktume geriau“, - teigė ji.

Politikė kreipėsi ir į tuos, kurie sąmoningai skleidžia neapykantą. „Jei skatinate neapykantą, jūs esate atsakingi už tų žodžių įkvėptus veiksmus, ir mes jus laikysime atsakingus. Trans gyvybės yra svarbios. Queer gyvybės yra svarbios. Jūs esate gražūs ir nenusipelnote nieko kito, kaip tik paramos ir pagarbos“, - pridūrė Kim.

 

GayLine.LT jau rašė, kad daugiau nei 150 žmonių minia šeštadienio vakarą Salonikų centre, Graikijoje nusitaikė į du trans asmenis. Į juos mėtyti daigtai, tyčiotasi, o jiems pasislėpus netoliese esančiame restorane dužo jo langai. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai iš viso sulaikė 25 įtariamuosius. Po apklausos 21 iš jų buvo oficialiai sulaikyti, tarp jų 11 nepilnamečių ir 10 suaugusiųjų. 12 sulaikytųjų yra užsienio piliečiai.