transfobija

Trans paauglei bažnyčios stovyklos organizatoriai tarė: būtų geriausia, kad negrįžtum

Translytė mergina teigia, kad jai buvo uždrausta savanoriauti tikėjimu paremtoje vasaros stovykloje dėl savo lytinės tapatybės, kurią konsultantė apibūdino kaip „gyvenimo pasirinkimą“, praneša PinkNews.

Šveicarijos miesteliui dėl sudegintos Trans morės nemalonumai

Kiekvienais metais nedidelis Bassersdorf miestelis, Šveicarijoje, pastato "Böögg" - didelę lėlę – morę, kuri padegama pavasario pradžioje, skelbia Advocate. Paprastai Böögg primena sniego senį ir jo sudeginimas reiškia žiemos pabaigą. Tačiau šiais metais miestelis sukūrė trans moterį, kurios padegimas sulaukė nevienareikšmio vertinimo.

Ohajo respublikonų įstatymo projekte numatyta sportininkų lytinių organų patikra

Ohajo respublikonai parengė įstatymo projektą, pagal kurį būtų reikalaujama, kad studentai sportininkai atliktų medicininį „patikrinimo“ procesą, jog būtų uždrausta transseksualiems vaikams sportuoti. Įstatymų leidėjai vėlų trečiadienio priėmė įstatymo projektą, nukreiptą prieš trans žmones, rašo PinkNews.

Elliot Page prabilo apie gatvėje išgirstus grasinimus nužudyti

„Šis tikrai didelis vyras, esantis mažiau nei per rankos atstumą, tiesiog rėkė ant manęs: „Tu, pyd..as! Nežiūrėk į mane! Tu pyd..as, pyd..as!“, – „Esquire“ rašo Elliot Page. - „Aš negalėjau eiti, aš net nežiūriu į tave. Tai buvo vienas kartas, kai per visą dieną išėjau iš viešbučio”. 

Joe Bidenas LGBTQ+ bendruomenei: Mes esame su jumis. Ir toliau jus ginsime

Šią savaitę minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Joe Bidenas išplatino pareiškimą, kuriame pareiškė visiškai palaikantis LGBTQ+ bendruomenę ir dirbantis, kad ši parama būtų garantuota visame pasaulyje. Tuo metu kai LGBTQ+ bendruomenei palaikymą reiškė daugelis Europos Sąjungos ir pasaulio lyderių - Gitanas Nausėda sugebėjo pasveikinti Norvegiją Konstitucijos dienos proga, taip pat Prezidentą Valdą Adamkų Aleksandro Stulginskio žvaigždės apdovanojimo proga, bet nė žodžiu neužsiminė apie LGBTQ+.

Europos Komisija: pasirinkite meilę, o ne neapykantą

Šiandien minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją Europos institucijos pareiškė solidarumą su LGBTQ+ bendruomenei. “Mūsų būstinė šį vakarą šviečia vaivorykštės spalvomis, švęsdama lygybę, parodydama meilę ir paramą LGBTIQ bendruomenei”, - rašoma Europos Komisijos Facebook paskyroje.