transfobija

Renginio organizatoriai: trans žmonės patiria sisteminį smurtą

Šiandien prie Lietuvos Respublikos Seimo 18 val. rengiamas Trans žmonių atminimo dienos minėjimas. Renginio metu bus prisiminti iš gyvenimo dėl patiriamo smurto, diskriminacijos pasitraukę ar nužudyti žmonės. GayLine.LT redakcija susisiekė su renginio organizatoriais ir paprašė atsakyti į kelis klausimus.

Lietuvos žiniasklaida ir politikai ėmėsi skleisti dezinformaciją apie boksininkę

„Vyras sudaužė moterį“, „klūpanti vyro sudaužyta ir palaužta moteris“, „kovą laimėjo translytė alžyrietė, italė pravirko” – tai tik keli komentarai, kuriuos suskubo skleisti tiek politikai, tiek žiniasklaida, tiek sporto organizacijų atstovai Lietuvoje atliepdami Kremliaus skleidžiamas naujienas apie neva nesąžiningą Italijos boksininkės Angela Carini ir alžyrietės Imane Khelif kovą.

Lietuvoje didėja supratimas kas yra translytis asmuo. Palaikymas auga vangiai

Tik 25 proc. tėvų Lietuvoje palaikytų savo vaiką, jei jis prisipažintų esantis transtylis, rodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakyta „Spinter tyrimai“ apklausa. Tiesa, tai šiek tiek geresnis rezultatas nei 2018 metais, kai analogišką atsakymą pateikė 20 proc. tėvų. Tokiais tempais judant, bent aštuoniasdešimt procentų tėvų savo trans vaikus galėtų palaikyti už 66 metų – 2090-aisiais.

ES ragina vyriausybes panaikinti LGBTQ+ diskriminuojančius teisės aktus

Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną Europos Sąjunga paragino visus netoleruoti išpuolių prieš LGBTQ+ žmones ir imtis priemonių lygybei užtikrinti. „Lygybe, laisve ir teisingumu turi naudotis visi žmonės, neatsižvelgiant į jų faktinę ar suvokiamą seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę“, - teigiama vyriausiojo įgaliotinio pranešime.

LGBTQ+ teisės Lietuvoje: esame arčiau Rusijos nei norime pripažinti

Šiandien minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną, tenka konstatuoti, kad Lietuva neužtikrina visų savo piliečių lygiateisiškumo, LGBTQ+ bendruomenės diskriminacija didėja, o mūsų šalis vis labiau atsilieka nuo Vakarų. Rusijos idealizuojamos „tradicinės šeimos“ vertybių propaganda tampa pagrindine politikos kryptimi, dirbtinai kuriant mitus neva visų piliečių lygiateisiškumas kelia kažkokias grėsmes visuomenei ir šalies ateičiai.