• Stop kadras iš nufilmuoto išpuolio

Mažiausiai pusantro šimto žmonių minia užsipuolė trans porą. 24 asmenys sulaikyti (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Mažiausiai pusantro šimto žmonių minia užsipuolė trans porą. 24 asmenys sulaikyti (video)

Pir, 03/11/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Daugiau nei 150 žmonių minia šeštadienio vakarą Salonikų centre, Graikijoje nusitaikė į du trans asmenis. Išpuolis įvyko apie 22.30 val. Aristotelio aikštėje. Jis apėmė keiksmus, į jaunuolius mėtyti daiktai, o jiems pasislėpus restorane – dužo jo langai. Visuomenė kaltina policija netinkama reakcija.

21 metų tras asmenys ėjo per aikštę ir patraukė čia buvusių žmonių dėmesį. Minia pradėjo keiktis, spjaudytis, mėtyti butelius, o porai pasileidus bėgti – sekė iš paskos. Išpuolis, įvykdytas restoranų ir kavinių gausioje vietoje, čia įsikūręs ir Olimpijos teatras, kuriame kaip tik vyko dokumentinių filmų festivalis.

Pora prisiglaudė netoliese esančiame restorane. Minia nesiliovė lieti neapykantą. Jie išdaužė restorano langus, reikalavo jiems perduoti trans asmenis. Nors policija buvo iškviesta nedelsiant, o jos nuovada yra visiškai netoli aikštės, panašu, pareigūnai neskubėjo atvykti.

„Tai visuomenė, kuri maitinasi neapykanta, ir tai artimiausiu metu nepasikeis“, – komentuodamas įvykį sakė konceptualaus meno ir filmų kūrėjas Fil Ieropoulos, kurio dokumentinis filmas „Avant-Drag!“, pasakojantis apie Atėnų Drag gyvenimą šią savaitę rodomas Salonikuose.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai iš viso sulaikė 25 įtariamuosius. Po apklausos 21 iš jų buvo oficialiai sulaikyti, tarp jų 11 nepilnamečių ir 10 suaugusiųjų. 12 sulaikytųjų yra užsienio piliečiai.

Salonikų meras Stelios Angeloudis pasmerkė išpuolį socialiniame tinkle „Facebook“. „Tolerancija yra pilietiškumo ir demokratijos ženklas. Spalvinguose, įtraukiuosiuose, pagarbos įvairovei kupinuose Salonikuose nėra vietos rasistinėms nuostatoms“, – pažymėjo meras.

Pranešama, kad aukos fiziškai nebuvo sunkiai sužalotos. Salonikų saugumo direktorato Antirasistinio smurto departamentas iškėlė bylą dėl nusikaltimų susijusių su neženkliu kūno sužalojimu ir pasikėsinimu jį sužaloti, įžeidimo ir grasinimo sunkinančiomis aplinkybėmis pagal baudžiamojo kodekso straipsnį „Nusikaltimas, turintis rasistinių požymių“.