transfobija

Translystei moteriai buvo uždrausta melstis Ješivos universiteto sinagogoje

Translyčiai asmenys iki šiol susiduria su milžiniška diskriminacija. Puikus po pavyzdys – naujausia informacija iš Jungtinių Amerikos Valstijų - translytė moteris žydė neseniai buvo pašalinta iš šiuolaikinės ortodoksų sinagogos dėl savo lytinės tapatybės.

Harį Poterį įkūnijęs aktorius apie paramą trans žmonėms: negalėjau tylėti

„Nemanau, kad būčiau galėjęs pažvelgti į save veidrodyje, jei nieko nebūčiau pasakęs“, – taip visame pasaulyje žinomas aktorius Daniel Radcliffe prabilo kalbėdamas kodėl neliko abejingas Hario Poterio knygų autorės J. K. Rowling išpuoliams prieš translyčius asmenis.

Išskirtinė medžiaga: Europos Parlamente - transfobinio išpuolio aukos atminimo renginys (foto)

Šiandien Europos Parlamento nariai ir darbuotojai susirinko pagerbti Vokietijoje transfobinio išpuolio metu sužalotą ir nuo sužeidimų mirusį trans vyrą Malte C. GayLine.LT dalyvavo renginyje ir dalijasi jo akimirkomis.

Lenkijos trans baiminasi, kad jie taps dešiniųjų taikiniu

Lenkijoje trans piliečiai baiminasi, kad prieš kitų metų parlamento rinkimus jie taps pagrindiniu dešiniojo sparno polinių jėgų taikiniu. O tokių signalų jau yra. Kai Varšuva surengė LGBTQ+, konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jarosławas Kaczyńskis susitikime su rinkėjais išreiškė savo panieką trans žmonėms.